VLetenky

Brazílsky Belém s TAP Portugal od 380 EUR

Praia de Alter do Chão
Amazonská “Praia de Alter do Chão” v blízkosti Santarém (foto: lubasi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

So zaujímavým tarifom leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Aliance máte šancu navštíviť nielen brazílsky tropický štát Pará v povodí Amazonu (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Belém sa predávajú za 380 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 16.06.-24.07. a 10.08.-15.12.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (pri cestách) v čase od začiatku októbra do polovice decembra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži byť odlet z Prahy (PRG) dňa 7. októbra s návratom z Belém (BEL) do Viedne (VIE) dňa 20. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Belém – Viedeň za 380 EUR (07.10.-20.10.2016)
Praha – Belém – Viedeň za 10412 CZK (rezervácia na webe dopravcu)

Belém (Pará)

Pulzujúci 1,5-miliónový Belém (portuglaský výraz pre Betlehem) – rušné hlavné mesto brazílskeho štátu Pará, Vás očakáva v ekvatoriálnom pásme a zaraďuje sa k najľudnatejším sídlam severnej Brazílie. Nájdete ho v gigantickej delte Amazonu na veľrieke Pará (južná vetva amazonského výtokového povodia) – asi 100 km od ústia do Atlantického oceánu.

Loďou po celom brazílskom Amazone?

Samotná plavba po majestátnom Amazone z Belém(u) cez Manaus do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne i do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní. Od Atlantického oceánu (Belém) Vás v tomto prípade delí “len” 3600 km dlhé lodné plavenie po impozantnom Amazone, jednej z najdlhších riek planéty (cca 6400 km).

Atraktívne plážové zátišia pri morskom pobreží i na brehoch Amazonu

Pokiaľ sa rozhodnete pre spoznávanie amazonských panorám, zhruba na polceste medzi Belém a Manaus narazíte na pútavé pobrežné mesto Santarém. Svojimi príťažlivými plážovými scenériami poteší i príjemné neďaleké Alter do Chão. Pôvabné pláže však nájdete aj v širšom okolí samotnej miestnej metropoly Belém v lokalite Ilha de Marajó či Ilha de Maiandeua (Ilha de Algodoal).

0