VLetenky

Brazílsky Belém s LATAM od 488 EUR

Praia de Alter do Chão
Amazonská “Praia de Alter do Chão” s “Ilha do Amor” blízko Santarém (foto: lubasi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen tropický štát Pará v Brazílii (v povodí Amazonu) máte šancu uvidieť vďaka ponuke leteckej spoločnosti LATAM (z aliancie Oneworld) a partnerov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Belém sú v predaji za 488 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 21. decembra 2018 do 30. júna 2019, ukončenie ciest do 30.06.2019 a predaj do 23. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do začiatku mája 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. januára s návratom z brazílskeho Belém (BEL) dňa 11. februára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belém za 488 EUR (28.01.-11.02.2019)

VIE-BEL
Viedeň, Rakúsko – Belém, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belém (Pará)

Rušný 1,5-miliónový Belém (portuglaský výraz pre Betlehem) – pulzujúce hlavné mesto brazílskeho štátu Pará, Vás čaká v ekvatoriálnom pásme a radí sa k najľudnatejším sídlam severnej Brazílie. Nájdete ho v obrovitej delte Amazonu na veľrieke Pará (južná vetva amazonského výtokového povodia) – asi 100 km od ústia do Atlantického oceánu.

Loďou po celom brazílskom Amazone?

Samotná plavba po impozantnom Amazone z Belém cez Manaus do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne aj do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní. Od Atlantického oceánu (Belém) Vás v tomto prípade oddeľuje “iba” 3600 km dlhé lodné plavenie po majestátnom Amazone, jednej z najdlhších riek zemegule (cca 6400 km).

Pútavé plážové zátišia pri morskom pobreží aj na brehoch Amazonu

Ak sa rozhodnete pre spoznávanie amazonských panorám, približne na polceste medzi Belém a Manaus naďabíte na lákavé pobrežné mesto Santarém. Svojimi pôvabnými plážovými scenériami poteší aj pohodové neďaleké Alter do Chão. Príťažlivé pláže však nájdete i v širšom okolí samotnej miestnej metropoly Belém v lokalite Ilha de Marajó či Ilha de Maiandeua (Ilha de Algodoal).

0