VLetenky

Brazílsky Amazonas so Swiss International Air Lines od 589 EUR

Amazónia
Pohľad na Amazon v širšom okolí mesta Manaus (foto: Neil Palmer/CIAT /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodné poklady Amazónie v Brazílii máte šancu odhaliť (aj v chladnejšom období) vďaka ponuke Swiss International Air Lines (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Manaus (metropoly štátu Amazonas) sú v predaji za 589 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. mája 2020 do 30. apríla 2021, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od septembra 2020 do februára 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Amazonas môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. januára s návratom z brazílskeho Manaus (MAO) dňa 30. januára 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Manaus za 589 EUR (16.01.-30.01.2021)

VIE-MAO
Viedeň, Rakúsko – Manaus, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazílska Amazónia

Skoro 2-miliónový brazílsky Manaus Vás čaká v centre najrozľahlejšieho brazílskeho štátu Amazonas (s rozlohou 1,571 milióna km²). Približne 98% tohto územia pokrýva amazonská džungľa, najväčší dažďový prales zemegule. Na hranici s Venezuelou sa týči v Guyanskej vysočine magická najvyššia hora Brazílie, relatívne ťažko dostupný vrchol Pico da Neblina (2994 m).

Z rušného Manaus sa sa dá vypraviť i do vcelku pôsobivého Boa Visa v susednom brazílskom štáte Roraima, odkiaľ to už nebude ďaleko ani na rovnomennú Mt. Roraima (2810 m), situovanú v blízkstio brazílsko-venezuelského-guyanského trojmedzia. Samotná plavba po majestátnom Amazone z Manausu do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne aj do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní.

0