VLetenky

Brazílsky Amazonas so Swiss International Air Lines od 558 EUR

Amazónia
Pohľad na Amazonas v širšom okolí mesta Manaus (foto: Neil Palmer/CIAT /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodné bohatstvo Amazónie v Brazílii máte možnosť objaviť pri využití ponuky Swiss International Air Lines (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Manaus (metropoly štátu Amazonas) sa predávajú za 558 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Amazonas nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. mája s návratom z brazílskeho Manaus (MAO) dňa 19. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Manaus za 558 EUR (05.05.-19.05.2021)

VIE-MAO
Viedeň, Rakúsko – Manaus, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazílska Amazónia

Takmer 2-miliónový brazílsky Manaus Vás očakáva v centre najrozľahlejšieho brazílskeho štátu Amazonas (s rozlohou 1,571 milióna km²). Zhruba 98% tohto územia pokrýva amazonská džungľa, najväčší dažďový prales planéty. Na hranici s Venezuelou sa týči v Guyanskej vysočine dramatická najvyššia hora Brazílie, pomerne ťažko dostupný vrchol Pico da Neblina (2994 m).

Z pulzujúceho Manaus sa sa dá vypraviť aj do celkom impresívneho Boa Visa v susednom brazílskom štáte Roraima, odkiaľ to už nebude ďaleko ani na rovnomennú Mt. Roraima (2810 m), položenú blízko brazílsko-venezuelského-guyanského trojmedzia. Samotná plavba po impozantnom Amazone z Manausu do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne aj do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní.

0