VLetenky

Brazílske Rio de Janeiro s TAP Portugal od 464 EUR

View from Corcovado
Pohľad na Rio de Janeiro z Corcovado (foto: Rafael Defavari/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

S ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal (so Star Alliance) možno prebádať nielen širšie okolie brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro (s odletom z Prahy a z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Rio de Janeiro sa dajú kúpiť za 464 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Za 470 EUR doletíte do RIa aj z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku novembra do konca novembra 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 9. novembra s návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) dňa 20. novembra 2017.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. novembra s návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) dňa 20. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Rio de Janeiro za 464 EUR (09.11.-20.11.2017)
Viedeň – Rio de Janeiro za 464 EUR (08.11.-20.11.2017)

Rio de Janeiro (Brazília)

Neskutočne obľúbené brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval planéty, počas ktorého budú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V budúcom roku sa tento nesmierne gigantický festival tanca, hudby a zábavy uskutoční v čase od 9. februára do 14. februára 2018. Ale ani mimo omračujúceho karnevalového ošiaľu v ohromujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), určite v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na objavovanie nových vecí.

Fantastické plážové scenérie

Pohodovo okúpať sa dá nielen na úžasných legendárnych plážach Copacabana a Ipanema, ale i na príjemnom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta obdivuhodným pohľadom na “Cukrovú homoľu” i možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). Blízko Ipanemy naopak okúzli nesmierne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie “highlighty” v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva presláveného 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej pútavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), hlavne počas magického západu slnka. Na obe hory sa dostanete (čiastočne) i “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne dramaticky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia relatívne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, vytvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani umelecky ladená štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená podoba Brazílie

Pokiaľ chcete uvidieť všetky tváre Brazílie, núka sa i alternatíva vzhliadnuť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovité “shanty town” pod názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Možno tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si i tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netradične pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej partii Rio de Janeiro).

0