VLetenky

Brazílske Rio de Janeiro s LOT Polish Airlines od 466 EUR

Sugar Loaf
Pohľad na Rio de Janeiro z Pão de Açúcar (foto: Carlos André Viana/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nasať neopakovateľnú atmosféru brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro máte šancu vďaka ponuke priamych charterových letov na krídlach spoločnosti LOT Polish Airlines z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Rio de Janeiro sú k dispozícii za 1999 PLN (cca 466 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 2. decembra a návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 13. decembra 2018 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Rio de Janeiro za 1999 PLN / 466 EUR (02.12.-13.12.2018 / priamy let)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte možnosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-RIO
Varšava, Poľsko – Rio de Janeiro, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Rio de Janeiro (Brazília)

Neskutočne obľúbené brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval planéty, počas ktorého budú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V tomto roku sa tento nesmierne gigantický festival tanca, hudby a zábavy uskutoční v čase od 9. februára do 14. februára 2018. Ale ani mimo omračujúceho karnevalového ošiaľu v ohromujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), určite v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na objavovanie nových vecí.

Fantastické plážové scenérie

Príjemne okúpať sa dá nielen na úžasných legendárnych plážach Copacabana a Ipanema, ale i na príjemnom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta atraktívnym pohľadom na “Cukrovú homoľu” aj možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak okúzli nesmierne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie špeciality v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva svetoznámeho 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej pútavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), hlavne počas magického západu slnka. Na obe hory doputujete (čiastočne) i “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne dramaticky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia relatívne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, vytvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani umelecky ladená štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená podoba Brazílie

Ak chcete uvidieť všetky tváre Brazílie, núka sa i alternatíva spoznať miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste gigantické “shanty town” pod názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Možno tu nájsť i banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si aj tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netradične pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej partii Rio de Janeiro).

0