VLetenky

Brazílske Rio de Janeiro s LOT Polish Airlines od 361 EUR

Rio Carnival
Neopakovateľné Rio de Janeiro s najväčším karnevalom planéty (foto: Ian Gampon/Flickr/CC BY 2.0)

Nasať nezabudnuteľnú karnevalovú atmosféru brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro máte šancu vďaka last minute ponuke priamych charterových letov na palube LOT Polish Airlines z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Rio de Janeiro sú k dispozícii za 1499 PLN (cca 361 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 5. februára a návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) o 10 dní neskôr, t.j. dňa 15. februára 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Rio de Janeiro za 1499 PLN / 361 EUR (05.02.-15.02.2018 / priamy let)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW-RIO

Rio de Janeiro (Brazília)

Nesmierne populárne brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval zemegule, počas ktorého budú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V tomto roku sa tento neskutočne gigantický festival tanca, hudby a zábavy uskutoční v čase od 9. februára do 14. februára 2018. Ale ani mimo ohromujúceho karnevalového ošiaľu v omračujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), istotne v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na objavovanie nových vecí.

Fascinujúce plážové scenérie

Pohodovo okúpať sa možno nielen na skvelých preslávených plážach Copacabana a Ipanema, ale aj na pohodovom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta grandióznym pohľadom na “Cukrovú homoľu” aj možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak očarí neuveriteľne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie pozoruhodnosti v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva legendárneho 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej lákavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), najmä počas dramatického západu slnka. Na obe hory sa dostanete (čiastočne) aj “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne magicky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia pomerne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, tvoriace scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani umelecky ladená štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená tvár Brazílie

Ak chcete spoznať všetky podoby Brazílie, ponúka sa aj alternatíva uvidieť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste gigantické “shanty town” s názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Dajú sa tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si aji tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netypicky pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej časti Rio de Janeiro).

0