VLetenky

Brazílske Rio de Janeiro s LATAM od 529 EUR

Rio de Janeiro State
Brazílsky tropický ostrov Ilha Grande z Pico do Papagaio (959 m) (foto: fab de nice/Flickr/CC BY 2.0)

Brazílsky štát Rio de Janeiro máte možnosť obzerať vďaka ponuke leteckej spoločnosti LATAM a partnerských dopravcov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho Rio de Janeiro kúpite za 529 EUR z odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 18. januára do 17. decembra 2023, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu augusta 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. augusta s návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) dňa 3. septembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Rio de Janeiro za 529 EUR (17.08.-03.09.2023)

VIE-RIO
Viedeň, Rakúsko – Rio de Janeiro, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazília

Rio de Janeiro

Nesmierne obľúbené brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval planéty, počas ktorého bývajú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. Obyčajne sa tento neskutočne gigantický festival tanca, hudby a zábavy odohráva počas februára. Ale ani mimo omračujúceho karnevalového ošiaľu v ohromujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), určite v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a možností na objavovanie nových vecí.

Fantastické plážové scenérie

Príjemne okúpať sa dá nielen na úžasných svetoznámych plážach Copacabana a Ipanema, ale aj na pohodovom Leblone (na západ od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo zaujme grandióznym pohľadom na “Cukrovú homoľu” aj možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak okúzli fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie pozoruhodnosti v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva presláveného 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej pútavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), najmä počas dramatického západu slnka. Na obe hory docestujete (čiastočne) aj “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne magicky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia relatívne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, dotvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani “umelecká” štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená tvár Brazílie

Ak chcete uvidieť všetky tváre Brazílie, núka sa aj alternatíva spoznať miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovské “shanty town” pod názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Dajú sa tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si aj tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netradične pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej časti Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Rušné Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. I keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu mnoho rozličných špecialít. Nevynechajte pulzujúce centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Nádhernou budovou s úžasnými záhradami a malebnými parkovými úpravami sa pýši vynikajúce Museu do Ipiranga. Skúste aj visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý efektne pôsobí nielen v čase večerného “nasvietenia”. Upúta aj etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychyteným akciám sa zaraďujú brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru v rámci duelu atraktívnych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a súčasne sa presvedčiť o tom, že aj pomerne “obyčajný” šport môže byť „náboženstvom“.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fascinujúce pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa radí k vhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek aj do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro odhalíte prekrásne piesočnaté pláže a množstvo znamenitých tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo rovnako natrafíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu sveta (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Ak sa vydáte opačným smerom ako do Ria (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko fenomenálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia natrafíte na jeden z najmonumentálnejších “systémov vodopádov” na svete, majestátne Iguaçu Falls. Impozantné “Cataratas do Iguaçu” sa rozkladajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda spôsob, ako za krátky čas spoznať tri juhoamerické krajiny.

0