VLetenky

Brazílske Rio de Janeiro s LATAM od 481 EUR

Rio de Janeiro State
Rio de Janeiro – tropický ostrov Ilha Grande (foto: fab de nice/Flickr/CC BY 2.0)

Brazílsky štát Rio de Janeiro možno obzerať pri využití ponuky leteckej spoločnosti LATAM a partnerských aerolínií (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho Rio de Janeiro kúpite za 481 EUR z odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 29. marca 2023 do 28. februára 2024, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2024.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. januára s návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) dňa 7. februára 2024.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Rio de Janeiro za 481 EUR (24.01.-07.02.2024)

VIE-RIO
Viedeň, Rakúsko – Rio de Janeiro, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazília

Rio de Janeiro

Nesmierne populárne brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval planéty, počas ktorého bývajú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. Obyčajne sa tento neskutočne gigantický festival tanca, hudby a zábavy odohráva počas februára. Ale ani mimo ohromujúceho karnevalového ošiaľu v omračujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), istotne v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a možností na objavovanie nových vecí.

Fascinujúce plážové scenérie

Pohodovo okúpať sa dá nielen na skvelých preslávených plážach Copacabana a Ipanema, ale aj na príjemnom Leblone (na západ od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta grandióznym pohľadom na “Cukrovú homoľu” aj možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). Blízko Ipanemy naopak očarí fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie špeciality v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva legendárneho 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej lákavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), hlavne počas magického západu slnka. Na obe hory doputujete (čiastočne) aj “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne dramaticky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad oslovia pomerne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, dotvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani “umelecká” štvrť Santa Teresa s uzučkými, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená podoba Brazílie

Ak chcete spoznať všetky tváre Brazílie, ponúka sa aj alternatíva uvidieť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovské “shanty town” s názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Dajú sa tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si aj tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netypicky pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej partii Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Pulzujúce Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. Aj keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu množstvo rôznych pozoruhodností. Neobíďte rušné centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Prekrásnou budovou so skvelými záhradami a malebnými parkovými úpravami sa pýši výborné Museu do Ipiranga. Skúste aj visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý efektne pôsobí nielen v čase večerného “nasvietenia”. Zaujme aj etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychýreným akciám sa radia brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru v rámci duelu atraktívnych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a zároveň sa presvedčiť o tom, že aj relatívne “obyčajný” šport môže byť „náboženstvom“.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fantastické pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa zaraďuje k výhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek aj do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro odhalíte nádherné piesočnaté pláže a mnoho famóznych tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo takisto naďabíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu sveta (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Ak sa vyberiete opačným smerom ako do Ria (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko geniálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia narazíte na jeden z najmonumentálnejších “systémov vodopádov” na svete, impozantné Iguaçu Falls. Majestátne “Cataratas do Iguaçu” sa rozprestierajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda spôsob, ako za krátky čas uvidieť tri juhoamerické krajiny.

0