VLetenky

Brazílske Rio Branco s LATAM od 714 EUR

Rio Branco
Rio Branco (Mercado Velho), Acre, Brazília (foto: Agência de Notícias do Acre/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen do najzápadnejšieho štátu Brazílie (v povodí Amazonu) sa máte šancu vypraviť v rámci tarifu leteckej spoločnosti LATAM v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Rio Branco (metropoly štátu Acre) sú v predaji za 714 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 17. decembra 2022 do 16. novembra 2023, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Acre môže byť odlet z rakúskej (VIE) dňa 15. marca s návratom z brazílskeho Rio Branco (RBR) dňa 29. marca 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Rio Branco (Acre) za 714 EUR (15.03.-29.03.2023)

VIE-RBR
Viedeň, Rakúsko – Rio Branco (Acre), Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazílske Rio Branco (Acre) a okolie

Približne 400-tisícové veľkomesto Rio Branco, rušné administratívno-politické centrum Acre, Vás očakáva na brehoch rovnomennej rieky Rio Acre – prameniacej v susednom Peru a na istom úseku vytvárajúcej hranicu medzi Brazíliou a Bolíviou (Rio Acre sa považuje za jeden z mnohých prítokov majestátneho juhoamerického veľtoku Amazon). Pulzujúce Rio Branco nájdete vo východnej partii tohto najzelenšieho brazílskeho štátu (v podstate celé územie pokrýva amazonský dažďový prales).

K okolitým atraktívnym brazílskym regiónom patria gigantický Amazonas na severe aj pútavá Rondônia na východe (možná plavba z Porto Velho do amazonského centra Manaus). Zo samotného Rio Branco máte možnosť pozemného pokračovania (smerom ďalej na západ) do peruánskeho Puerto Maldonaldo (prípadne až do Cuzca v dostupnej vzdialenosti od Machu Picchu). Na juhu zaujme pozoruhodná „neďaleká“ Bolívia (cca 3 hod po zemi do bolívijského pohraničného mesta Cobija).

0