VLetenky

Brazílske Rio Branco s LATAM od 500 EUR

Palácio Rio Branco
Palácio Rio Branco, Acre, Brazília (foto: Sérgio Vale/Secom /Wikimedia Commons/CC BY 2.0)

Nielen do najzápadnejšieho štátu Brazílie (v povodí Amazonu) máte šancu vyraziť vďaka tarifu leteckej spoločnosti LATAM (z aliancie Oneword) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Rio Branco (metropoly štátu Acre) sa dajú kúpiť za 500 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 24. decembra 2018 do 30. júna 2019, ukončenie ciest do 30.06.2019 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca februára do polovice mája 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Acre môže byť odlet z rakúskej (VIE) dňa 11. mája (sobota) s návratom z brazílskeho Rio Branco (RBR) dňa 24. mája 2019 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Rio Branco (Acre) za 500 EUR (11.05.-24.05.2019 / sobota – piatok)

VIE-RBR
Viedeň, Rakúsko – Rio Branco (Acre), Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazílske Rio Branco (Acre) a okolie

Zhruba 400-tusícové veľkomesto Rio Branco, pulzujúce administratívno-politické centrum Acre, Vás čaká na brehoch rovnomennej rieky Rio Acre – prameniacej v susednom Peru a na istom úseku tvoriacej hranicu medzi Brazíliou a Bolíviou (mimochodom Rio Acre sa pokladá za jeden z mnohých prítokov impozantného juhoamerického veľtoku Amazon). Rušné Rio Branco nájdete vo východnej časti tohto najzelenšieho brazílskeho štátu (prakticky celé územie pokrýva amazonský dažďový prales).

K okolitým atraktívnym brazílskym regiónom patria gigantický Amazonas na severe i lákavá Rondônia na východe (možná plavba z Porto Velho do amazonského centra Manaus). Zo samotného Rio Branco máte možnosť pozemného pokračovania (smerom ďalej na západ) do peruánskeho Puerto Maldonaldo (resp. až do Cuzca v dostupnej vzdialenosti od Machu Picchu). Na juhu upúta pozoruhodná “neďaleká” Bolívia (cca 3 hod po zemi do bolívijského pohraničného mesta Cobija).

0