VLetenky

Brazílske Recife s TAP Portugal od 519 EUR

Pernambuco
Atraktívne Porto de Galinhas v Pernambuco (foto: Jobosco/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Brazílsky tropický štát Pernambuco máte šancu spoznať vďaka ponuke leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife sa predávajú za 519 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.05.-14.07., 01.09.-14.12.2022 a 16.01.-31.03.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do marca 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 10. februára s návratom z Recife (REC) dňa 24. februára 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Recife za 519 EUR (10.02.-24.02.2023)

VIE-REC

Viedeň, Rakúsko – Recife, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Recife (Pernambuco)

„Brazílske Benátky“

Pôsobivé 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu priečku v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto býva niekedy nazývané aj ako “Brazílske Benátky”, keďže jeho centrálnu partiu vytvára malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

Fenomenálne pláže v širšom okolí Recife

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či vzdialenejšom okolím), kde budú mať vhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fantastickú Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá sa zaraďuje k najpôvabnejším brazílskym plážam.

Súostrovie Fernando de Noronha (Pernambuco)

Odskočíte si aj na Fernando de Noronha?

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky radí aj fascinujúca tropická ostrovná skupina Fernando de Noronha, ktoré Vás očakáva v južnom Atlantiku (približne 550 km na severovýchod od Recife, resp. zhruba 350 km na sever od Natal). Na Fernando de Noronha doputujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Brazílsky ostrovný morský národný park v južnom Atlantiku

Tento geniálny “morský” národný park (UNESCO) tvorí viac ako dvadsiatka prekrásnych ostrovov a ostrovčekov s neskutočne príťažlivými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade rozhodne nevynechajte nesmierne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej dramaticky dominuje magický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0