VLetenky

Brazílske Recife s TAP Portugal od 496 EUR

Pernambuco
Atraktívne Porto de Galinhas v Pernambuco (foto: Cleferson Comarela/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Brazílsky tropický štát Pernambuco máte šancu objavovať vďaka ponuke leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife kúpite za 496 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.10.-14.12.2022, 16.01.-30.03. a 18.04.-30.06.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 2. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do júna 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 7. marca s návratom z Recife (REC) dňa 21. marca 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Recife za 496 EUR (07.03.-21.03.2023)

VIE-REC

Viedeň, Rakúsko – Recife, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Recife (Pernambuco)

„Brazílske Benátky“

Impresívne 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto býva niekedy nazývané aj ako “Brazílske Benátky”, keďže jeho centrálnu partiu tvorí malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

Geniálne pláže v širšom okolí Recife

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť hlavne vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či vzdialenejšom okolím), kde budú mať výhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rozličným “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá sa radí k najpríťažlivejším brazílskym plážam.

Súostrovie Fernando de Noronha (Pernambuco)

Odskočíte si aj na Fernando de Noronha?

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky zaraďuje aj fantastická tropická ostrovná skupina Fernando de Noronha, ktoré Vás čaká v južnom Atlantiku (zhruba 550 km na severovýchod od Recife, resp. približne 350 km na sever od Natal). Na Fernando de Noronha docestujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Brazílsky ostrovný morský národný park v južnom Atlantiku

Tento fenomenálny “morský” národný park (UNESCO) vytvára vyše dvadsiatka nádherných ostrovov a ostrovčekov s nesmierne pôvabnými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade rozhodne neobíďte neskutočne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej magicky dominuje dramatický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0