VLetenky

Brazílske Recife s TAP Portugal od 440 EUR

Praia de Maragogi
Odskočíte si aj do Maragogi v susednom Alagoas? (foto: Legacy600/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

S tarifom leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance možno nasať nezabudnuteľnú atmosféru brazílskeho tropického štátu Pernambuco (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife sa predávajú za 440 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od začiatku marca do konca júna a od začiatku septembra do polovice októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. marca s návratom z brazílskeho Recife (REC) dňa 21. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Recife za 440 EUR (10.03.-21.03.2018)

Recife (Pernambuco)

Impresívne 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto býva niekedy nazývané i ako “Brazílske Benátky”, keďže jeho centrálnu časť tvorí malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť hlavne vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať výhodnú šancu sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale i rozličným “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá sa radí k najpríťažlivejším brazílskym plážam.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky zaraďuje i fantastické tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás čaká v južnom Atlantiku (zhruba 550 km na severovýchod od Recife, resp. približne 350 km na sever od Natalu). Na Fernando de Noronha docestujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Tento fenomenálny “morský” národný park (UNESCO) vytvára vyše dvadsiatka nádherných ostrovov a ostrovčekov s nesmierne pôvabnými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade rozhodne neobíďte neskutočne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej magicky dominuje dramatický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0