VLetenky

Brazílske Recife s TAP Portugal od 435 EUR

Praia de Maragogi
Odskočíte si i do Maragogi v susednom Alagoas? (foto: Legacy600/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

S tarifom leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance máte šancu nasať (aj v karnevalovom období) neopakovateľnú atmosféru brazílskeho tropického štátu Pernambuco (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife kúpite za 435 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné určujú stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do polovice marca 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. februára s návratom z brazílskeho Recife (REC) dňa 23. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Recife za 435 EUR (08.02.-23.02.2018)

Recife (Pernambuco)

Pôsobivé 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu priečku v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto býva niekedy nazývané aj ako “Brazílske Benátky”, keďže jeho centrálnu partiu vytvára malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať vhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fantastickú Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá patrí k najpôvabnejším brazílskym plážam.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky radí aj fascinujúce tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás očakáva v južnom Atlantiku (približne 550 km na severovýchod od Recife, resp. zhruba 350 km na sever od Natalu). Na Fernando de Noronha doputujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (i) z Recife.

Tento geniálny “morský” národný park (UNESCO) tvorí viac ako dvadsiatka prekrásnych ostrovov a ostrovčekov s neskutočne príťažlivými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade si rozhodne nenechajte ujsť nesmierne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej dramaticky dominuje magický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0