VLetenky

Brazílske Recife s TAP Portugal od 387 EUR

Pernambuco
Panorámy Porto de Galinhas v Pernambuco (foto: Valmir paixao/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S tarifom leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance máte príležitosť zažiť nielen nezabudnuteľnú atmosféru brazílskeho tropického štátu Pernambuco (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife sa predávajú za 387 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 13.06.-24.07. a 10.08.-15.12.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (pri cestách) v čase od začiatku októbra do polovice decembra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. októbra s návratom z Recife (REC) do Viedne (VIE) dňa 19. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Recife – Viedeň za 387 EUR (04.10.-19.10.2016)
Praha – Recife – Viedeň za 10608 CZK (rezervácia na webe dopravcu)

Recife (Pernambuco)

Impresívne 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto býva niekedy nazývané i ako “Brazílske Benátky”, keďže jeho centrálnu časť tvorí malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť hlavne vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať výhodnú šancu sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale i rozličným “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá sa radí k najpríťažlivejším brazílskym plážam.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky zaraďuje i fantastické tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás čaká v južnom Atlantiku (zhruba 550 km na severovýchod od Recife, resp. približne 350 km na sever od Natalu). Na Fernando de Noronha docestujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Tento fenomenálny “morský” národný park (UNESCO) vytvára vyše dvadsiatka nádherných ostrovov a ostrovčekov s nesmierne pôvabnými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade si rozhodne nenechajte ujsť neskutočne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej magicky dominuje magický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0