VLetenky

Brazílske Recife s Condor Airlines za 490 EUR

Pernambuco
Scenérie Praia dos Carneiros v Pernambuco (foto: Vanessa Lima/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) možno vzhliadnuť nielen brazílsky tropický štát Pernambuco (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife máte príležitosť kúpiť za 490 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v dobe od konca marca do začiatku júla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 21. júna s návratom z brazílskeho Recife (REC) dňa 5. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Recife za 490 EUR (21.06.-05.07.2016 / manuálne zadanie)

Recife (Pernambuco)

Impresívne 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto býva niekedy nazývané i ako “Brazílske Benátky” keďže jeho centrálnu časť tvorí malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť hlavne vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať výhodnú šancu sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale i rozličným “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá sa radí k najpríťažlivejším brazílskym plážam.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky zaraďuje i fantastické tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás čaká v južnom Atlantiku (zhruba 550 km na severovýchod od Recife, resp. približne 350 km na sever od Natalu). Na Fernando de Noronha docestujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Tento fenomenálny “morský” národný park (UNESCO) vytvára vyše dvadsiatka prekrásnych ostrovov a ostrovčekov s nesmierne pôvabnými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade si rozhodne nenechajte ujsť neskutočne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej magicky dominuje dramatický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0