VLetenky

Brazílske Recife s Condor Airlines od 540 EUR

Pernambuco
Scenérie Porto de Galinhas v Pernambuco (foto: Valmir paixao/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou Condor Airlines alias Condor Flugdienst (v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolíniami) možno objaviť nielen brazílsky tropický štát Pernambuco (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife sa dajú kúpiť za 540 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu septembra a novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 8. septembra s návratom z brazílskeho Recife (REC) dňa 22. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Recife za 540 EUR (08.09.-22.09.2015)

Recife (Pernambuco)

Impresívne 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto býva niekedy nazývané i ako “Brazílske Benátky” keďže jeho centrálnu časť tvorí yvára malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť hlavne vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať výhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale i rozličným “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km ja nuh od Recife), ktorá sa radí k najpríťažlivejším brazílskym plážam.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky radí i fantastické tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás čaká v južnom Atlantiku (približne 550 km na severovýchod od Recife, resp. približne 350 km na sever od Natalu). Na Fernando de Noronha docestujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Tento fenomenálny “morský” národný park (UNESCO) vytvára vyše dvadsiatka prekrásnych ostrovov a ostrovčekov s nesmierne pôvabnými plážovými scenériami, ktoré sa opäť zaraďujú k najlepším v krajine. V žiadnom prípade si rozhodne nenechajte ujsť neuveriteľne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej magicky dominuje dramatický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0