VLetenky

Brazílske Recife s Condor Airlines od 490 EUR

Pernambuco
Prímorské scenérie pláže Praia dos Carneiros v Pernambuco (foto: Andrei/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) možno spoznať nielen brazílsky tropický štát Pernambuco (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife sa dajú kúpiť za 490 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne v čase od marca do mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 1. marca s návratom z brazílskeho Recife (REC) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Recife za 490 EUR (01.03.-15.03.2016)

Recife (Pernambuco)

Pôsobivé 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu priečku v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto býva niekedy nazývané aj ako “Brazílske Benátky” keďže jeho centrálnu partiu vytvára malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať vhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fantastickú Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km južne od Recife), ktorá patrí k najpôvabnejším brazílskym plážam.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky zaraďuje aj fascinujúce tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás očakáva v južnom Atlantiku (zhruba 550 km severovýchodne od Recife, resp. zhruba 350 km severne od Natalu). Na Fernando de Noronha doputujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (i) z Recife.

Tento geniálny “morský” národný park (UNESCO) tvorí viac ako dvadsiatka nádherných ostrovov a ostrovčekov s neskutočne príťažlivými plážovými scenériami, ktoré sa opäť radia k najlepším v krajine. V žiadnom prípade si rozhodne nenechajte ujsť nesmierne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej dramaticky dominuje magický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0