VLetenky

Brazílske Recife s Condor Airlines od 450 EUR

Maragogi
Odskočíte si i do Maragogi v susednom Alagoas? (foto: Gabriela Sakamoto/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen brazílsky tropický štát Pernambuco máte šancu uvidieť pri využití ponuky nemeckej leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife sa dajú kúpiť za 450 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku marca do začiatku apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 3. marca (nedeľa) a návrat z brazílskeho Recife (REC) dňa 17. marca 2019 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Recife za 450 EUR (03.03.-17.03.2019 / nedeľa – nedeľa)

PRG-REC
Praha, Česká republika – Recife, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Recife (Pernambuco)

„Brazílske Benátky“

Pôsobivé 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu priečku v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto býva niekedy nazývané aj ako “Brazílske Benátky”, keďže jeho centrálnu partiu vytvára malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

Geniálne pláže v širšom okolí Recife

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať vhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fantastickú Praia dos Carneiros pri Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá sa zaraďuje k najpôvabnejším brazílskym plážam.

Súostrovie Fernando de Noronha (Pernambuco)

Odskočíte si aj na Fernando de Noronha?

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky radí aj fascinujúca tropická ostrovná skupina Fernando de Noronha, ktorá Vás očakáva v južnom Atlantiku (približne 550 km na severovýchod od Recife, resp. zhruba 350 km na sever od Natal). Na Fernando de Noronha doputujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (i) z Recife.

Brazílsky ostrovný morský národný park v južnom Atlantiku

Tento geniálny “morský” národný park (UNESCO) tvorí viac ako dvadsiatka prekrásnych ostrovov a ostrovčekov s neskutočne príťažlivými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade rozhodne nevynechajte nesmierne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej dramaticky dominuje magický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0