VLetenky

Brazílske Recife s Condor Airlines od 430 EUR

Pernambuco
Plážové scenérie Praia dos Carneiros v Pernambuco (foto: guilherme jofili/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) možno spoznať nielen brazílsky tropický štát Pernambuco (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife kúpite za 430 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 14. júna a návratom z brazílskeho Recife (REC) dňa 21. júna 2016 (ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Praha – Recife za 430 EUR (14.06.-21.06.2016 / manuálne zadanie)

Recife (Pernambuco)

Pôsobivé 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu priečku v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto býva niekedy nazývané aj ako “Brazílske Benátky” keďže jeho centrálnu partiu vytvára malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať vhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fantastickú Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá patrí k najpôvabnejším brazílskym plážam.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky radí aj fascinujúce tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás očakáva v južnom Atlantiku (približne 550 km na severovýchod od Recife, resp. zhruba 350 km na sever od Natalu). Na Fernando de Noronha doputujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Tento geniálny “morský” národný park (UNESCO) tvorí viac ako dvadsiatka nádherných ostrovov a ostrovčekov s neskutočne príťažlivými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade si rozhodne nenechajte ujsť nesmierne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej dramaticky dominuje magický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0