VLetenky

Brazílske Recife s Condor Airlines od 422 EUR

Porto de Galinhas
Praia de Muro Alto pri Porto de Galinhas (foto: Cleferson Comarela/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte šancu spoznať nielen brazílsky tropický štát Pernambuco (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Recife sa predávajú za 422 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna a októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 10. októbra a návrat z brazílskeho Recife (REC) dňa 31. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Recife za 422 EUR (10.10.-31.10.2018)

PRG-REC

Recife (Pernambuco)

„Brazílske Benátky“

Impresívne 1,6-miliónové Recife (3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Pernambuco, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto býva niekedy nazývané i ako “Brazílske Benátky”, keďže jeho centrálnu časť tvorí malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

Fenomenálne pláže v širšom okolí Recife

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť hlavne vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím), kde budú mať výhodnú príležitosť sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale i rozličným “vodným” aktivitám oddychového či aktívneho charakteru. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km na juh od Recife), ktorá sa radí k najpríťažlivejším brazílskym plážam.

Súostrovie Fernando de Noronha (Pernambuco)

Odskočíte si i na Fernando de Noronha?

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívno-politicky zaraďuje i fantastická tropická ostrovná skupina Fernando de Noronha, ktoré Vás čaká v južnom Atlantiku (zhruba 550 km na severovýchod od Recife, resp. približne 350 km na sever od Natal). Na Fernando de Noronha docestujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (i) z Recife.

Brazílsky ostrovný morský národný park v južnom Atlantiku

Tento fenomenálny “morský” národný park (UNESCO) vytvára vyše dvadsiatka nádherných ostrovov a ostrovčekov s nesmierne pôvabnými plážovými scenériami, ktoré budú opäť jedny z najlepších v krajine. V žiadnom prípade rozhodne neobíďte neskutočne fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej magicky dominuje dramatický skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0