VLetenky

Brazílske Porto Alegre s TAP Portugal od 444 EUR

Rio Grande do Sul
Parque Farroupilha (Redenção), Porto Alegre, Rio Grande do Sul (foto: Eliezer Pedroso/Flickr/CC BY 2.0)

Do prímorského štátu Rio Grande do Sul na úplnom juhu Brazílie sa máte možnosť vypraviť (aj v chladnejšom období) s leteckou spoločnosťou TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Porto Alegre sa dajú kúpiť za 444 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2020 do februára 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 26. novembra s návratom z brazílskeho Porto Alegre (POA) dňa 10. decembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Porto Alegre za 444 EUR (26.11.-10.12.2020)

PRG-POA

Praha, Česko – Porto Alegre, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Rio Grande do Sul (Brazília)

Atraktívny štát Rio Grande do Sul vytvára najjužnejší výbežok gigantickej juhoamerickej Brazílie. Rušné 1,5-miliónové Porto Alegre (so 4,5 miliónmi obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívno-politické centrum regiónu, patrí k najľudnatejším mestám brazílskeho juhu (a zároveň aj k najväčším brazílskym mestským aglomeráciám). Poslúži i ako výhodné východisko výletov do širokého okolia.

Príjemné pobrežné scenérie s najdlhšou plážou zemegule

V tomto pôvabnom kúte latinskomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v pútavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku preslávenú Praia do Cassino, obvykle považovanú za najdlhšiu pláž modrej planéty (s dĺžkou vyše 200 km).

Pútavé horské scenérie vo vnútrozemí

V relatívne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi malebnými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so susedným štátom Santa Catarina smerom na sever od Porto Alegre) fotogenický národný park Serra Geral (“Parque Nacional da Serra Geral”).

0

Add a Comment