VLetenky

Brazílske Porto Alegre s LATAM od 558 EUR

Rio Grande do Sul
Torres (Praia da Guarita), Rio Grande do Sul (foto: Skyfoto-Marcos Alexandre/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do prímorského štátu Rio Grande do Sul na úplnom juhu Brazílie sa máte šancu vybrať s latinskoamerickou spoločnosťou LATAM a partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Porto Alegre sa predávajú za 558 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.05.-07.07., 16.08.-11.12.2022 a 13.01.-31.03.2023, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 16. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z brazílskeho Porto Alegre (POA) dňa 15. marca 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Porto Alegre za 558 EUR (01.03.-15.03.2023)

VIE-POA

Viedeň, Rakúsko – Porto Alegre, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Rio Grande do Sul

Atraktívny štát Rio Grande do Sul vytvára najjužnejší výbežok gigantickej juhoamerickej Brazílie. Rušné 1,5-miliónové Porto Alegre (so 4,5 miliónmi obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívno-politické centrum regiónu, patrí k najľudnatejším mestám brazílskeho juhu (a zároveň aj k najväčším brazílskym mestským aglomeráciám). Poslúži aj ako výhodné východisko výletov do širokého okolia.

Pohodové pobrežné scenérie s najdlhšou plážou na svete

V tomto pôvabnom kúte latinskoamerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v lákavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku preslávenú Praia do Cassino, zvyčajne považovanú za najdlhšiu pláž modrej planéty (s dĺžkou viac ako 200 km).

Pútavé horské panorámy vo vnútrozemí

V relatívne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi malebnými prírodnými scenériami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so susedným štátom Santa Catarina smerom na sever od Porto Alegre) fotogenický národný park Serra Geral („Parque Nacional da Serra Geral“).

0