VLetenky

Brazílske Porto Alegre s LATAM od 471 EUR

Rio Grande do Sul
Torres (Praia da Guarita), Rio Grande do Sul (foto: Valdiney Pimenta/Flickr/CC BY 2.0)

Do prímorského štátu Rio Grande do Sul na úplnom juhu Brazílie možno vyraziť s latinskoamerickou leteckou spoločnosťou LATAM (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Porto Alegre sú v predaji za 471 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 09.10.-11.12.2021 a 13.01.-31.05.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 22. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. marca s návratom z brazílskeho Porto Alegre (POA) dňa 25. marca 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Porto Alegre za 471 EUR (11.03.-25.03.2022)

VIE-POA

Viedeň, Rakúsko – Porto Alegre, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Rio Grande do Sul

Atraktívny štát Rio Grande do Sul tvorí najjužnejší výbežok gigantickej juhoamerickej Brazílie. Pulzujúce 1,5-miliónové Porto Alegre (so 4,5 miliónmi obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívno-politické centrum regiónu, patrí k najľudnatejším mestám brazílskeho juhu (a súčasne aj k najväčším brazílskym mestským aglomeráciám). Poslúži aj ako vhodné východisko výletov do širokého okolia.

Pohodové pobrežné scenérie s najdlhšou plážou na svete

V tomto príťažlivom kúte latinskomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v pútavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku legendárnu Praia do Cassino, obvykle pokladanú za najdlhšiu pláž našej planéty (s dĺžkou vyše 200 km).

Lákavé horské scenérie vo vnútrozemí

V pomerne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi malebnými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so susedným štátom Santa Catarina smerom na sever od Porto Alegre) fotogenický národný park Serra Geral („Parque Nacional da Serra Geral“).

0