VLetenky

Brazílske Porto Alegre s LATAM od 470 EUR

Rio Grande do Sul
Torres (Praia da Guarita), Rio Grande do Sul (foto: Valdiney Pimenta/Flickr/CC BY 2.0)

Do prímorského štátu Rio Grande do Sul na úplnom juhu Brazílie máte príležitosť vyraziť s latinskoamerickou spoločnosťou LATAM a partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Porto Alegre kúpite za 470 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 13.01.-03.03. a 07.03.-30.06.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 11. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. marca s návratom z brazílskeho Porto Alegre (POA) dňa 23. marca 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Porto Alegre za 470 EUR (09.03.-23.03.2022)

VIE-POA

Viedeň, Rakúsko – Porto Alegre, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Rio Grande do Sul

Atraktívny štát Rio Grande do Sul vytvára najjužnejší výbežok gigantickej juhoamerickej Brazílie. Rušné 1,5-miliónové Porto Alegre (so 4,5 miliónmi obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívno-politické centrum regiónu, patrí k najľudnatejším mestám brazílskeho juhu (a zároveň aj k najväčším brazílskym mestským aglomeráciám). Poslúži aj ako výhodné východisko výletov do širokého okolia.

Príjemné pobrežné scenérie s najdlhšou plážou na svete

V tomto pôvabnom kúte latinskomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v lákavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku preslávenú Praia do Cassino, zvyčajne považovanú za najdlhšiu pláž modrej planéty (s dĺžkou viac ako 200 km).

Pútavé horské scenérie vo vnútrozemí

V relatívne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi malebnými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so susedným štátom Santa Catarina smerom na sever od Porto Alegre) fotogenický národný park Serra Geral („Parque Nacional da Serra Geral“).

0