VLetenky

Brazílske Espírito Santo s LATAM od 584 EUR

Trindade and Martin Vaz
Ostrov Trindade, ležiaci 1200 km od pobrežia (foto: Marinha do Brasil/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do brazílskeho tropického štátu Espírito Santo láka tarif juhoamerickej leteckej spoločnosti LATAM a partnerských aerolínií (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho mesta Vitória (Espírito Santo) sa predávajú za 584 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 19. mája 2022 do 31. marca 2023, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Espírito Santo môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z Vitória (VIX) dňa 15. marca 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vitória (Espírito Santo) za 584 EUR (01.03.-15.03.2023)

VIE_VIX

Viedeň, Rakúsko – Vitória, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Espírito Santo

Brazílsky región Espírito Santo nájdete pri brehoch južného Atlantiku medzi štátmi Rio de Janeiro (na juhu), Minas Gerais (na západe) a Bahia (na východe). Príťažlivá 350-tisícová Vitória, centrum oblasti, Vás očakáva na malebnom ostrove v centrálnej časti regiónu. Spolu s Vila Velha, Guarapari a ďalšími okolitými lokalitami tvorí rozľahlú (skoro dvojmiliónovú) aglomeráciu.

Excelentné plážové scenérie

Vitória sa zaraďuje k významným turistickým centrám v rámci juhoamerickej Brazílie. Určite Vás poteší (vo svojom širšom okolí) nielen svojimi prekrásnymi piesočnatými plážami, ale aj úžasnými národnými parkmi. V neveľkej vzdialenosti (smerom na juh) od Vitórie Vás privíta spomenuté Guarapari. Na severe príjemne prekvapí nielen svojimi dunami Parque Estadual de Itaúnas.

Impozantné horské panorámy

Nesklame ani nemenej atraktívne miestne vnútrozemie, kde Vás čaká blízko mestečiek Domingos Martins a Vargem Alta majestátny „Parque Estadual de Pedra Azul“ s fotogenickým rovnomenným žulovým masívom Pedra Azul (1822 m). Úchvatný „Parque Nacional do Caparaó“ naopak skrýva Pico da Bandeira (2892 m), jeden z najvyšších vrcholov celej Brazílie.

Ostrovy „Trindade a Martim Vaz“

Pod Espiríto Santo administratívne spadá aj tajomné súostrovie „Trindade a Martim Vaz“, nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne asi 1200 km smerom na východ od materskej brazílskej pevniny. Od Afriky ho delí vzdialenosť okolo 4300 km, najbližšími ostrovnými skupinami týmto smerom sú Ascension (asi 2100 km severovýchodne) a Svätá Helena (cca 2500 km východne).

0