VLetenky

Brazílske Espírito Santo s LATAM od 482 EUR

Trindade and Martin Vaz
Ostrov Trindade, ležiaci 1200 km od pobrežia (foto: VITORBBARBOSA/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen brazílsky tropický štát Espírito Santo máte príležitosť uvidieť vďaka tarifu juhoamerickej leteckej spoločnosti LATAM (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho mesta Vitória (Espírito Santo) sa dajú kúpiť za 482 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 15.10.-11.12.2021 a 13.01.-31.05.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 22. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu februára a marca 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Espírito Santo nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 8. februára s návratom z Vitória (VIX) dňa 22. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vitória (Espírito Santo) za 482 EUR (08.02.-22.02.2022)

VIE_VIX

Viedeň, Rakúsko – Vitória, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Espírito Santo

Brazílsky Espírito Santo nájdete pri brehoch južného Atlantiku medzi susednými štátmi Rio de Janeiro (na juhu), Minas Gerais (na západe) a Bahia (na východe). Príťažlivá 350-tisícová Vitória, centrum oblasti, Vás očakáva na malebnom ostrove v centrálnej časti regiónu. Spolu s Vila Velha, Guarapari a ďalšími okolitými lokalitami tvorí rozľahlú (skoro dvojmiliónovú) aglomeráciu.

Excelentné plážové scenérie

Vitória sa zaraďuje k významným turistickým centrám v rámci juhoamerickej Brazílie. Určite Vás osloví vo svojom širšom okolí nielen svojimi prekrásnymi piesočnatými plážami, ale aj úžasnými národnými parkmi. V neveľkej vzdialenosti smerom na juh od Vitórie Vás privíta už spomenuté Guarapari. Na severe príjemne prekvapí svojimi dunami Parque Estadual de Itaúnas.

Impozantné horské panorámy

Nesklame ani nemenej atraktívne miestne vnútrozemie, kde Vás čaká v blízkosti mestečiek Domingos Martins a Vargem Alta majestátny „Parque Estadual de Pedra Azul“ s fotogenickým rovnomenným žulovým masívom Pedra Azul (1822 m). Úchvatný „Parque Nacional do Caparaó“ naopak skrýva Pico da Bandeira (2892 m), jeden z najvyšších vrcholov celej Brazílie.

Ostrovy „Trindade and Martin Vaz“

Pod Espiríto Santo administratívne spadá i mysteriózne súostrovie „Trindade and Martin Vaz“, nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne asi 1200 km smerom na východ od materskej brazílskej pevniny. Od Afriky ho delí vzdialenosť okolo 4300 km, najbližšími ostrovnými skupinami týmto smerom sú Ascension (asi 2100 km severovýchodne) a Svätá Helena (cca 2500 km východne).

0