VLetenky

Brazílske Espírito Santo s LATAM od 443 EUR

Trindade and Martin Vaz
Ostrov Trindade, ležiaci 1200 km od pobrežia (foto: Marinha do Brasil/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do brazílskeho tropického štátu Espírito Santo vábi tarif juhoamerickej leteckej spoločnosti LATAM a partnerských aeroliniek (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho mesta Vitória (Espírito Santo) sú v predaji za 443 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 13.01.-03.03. a 07.03.-30.06.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 11. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Espírito Santo môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 14. marca s návratom z Vitória (VIX) dňa 28. marca 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vitória (Espírito Santo) za 443 EUR (14.03.-28.03.2022)

VIE_VIX

Viedeň, Rakúsko – Vitória, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Espírito Santo

Brazílsky Espírito Santo nájdete pri brehoch južného Atlantiku medzi štátmi Rio de Janeiro (na juhu), Minas Gerais (na západe) a Bahia (na východe). Pôvabná 350-tisícová Vitória, centrum oblasti, Vás čaká na malebnom ostrove v centrálnej partii regiónu. Spolu s Vila Velha, Guarapari a ďalšími okolitými lokalitami vytvára rozľahlú (takmer dvojmiliónovú) aglomeráciu.

Excelentné plážové scenérie

Vitória sa radí k dôležitým turistickým centrám v rámci juhoamerickej Brazílie. Istotne Vás osloví vo svojom širšom okolí nielen svojimi nádhernými piesočnatými plážami, ale aj skvelými národnými parkmi. V neveľkej vzdialenosti smerom na juh od Vitórie Vás privíta spomenuté Guarapari. Na severe príjemne prekvapí (nielen) svojimi dunami Parque Estadual de Itaúnas.

Majestátne horské panorámy

Nesklame ani nemenej atraktívne miestne vnútrozemie, kde Vás očakáva v blízkosti mestečiek Domingos Martins a Vargem Alta impozantný „Parque Estadual de Pedra Azul“ s fotogenickým rovnomenným žulovým masívom Pedra Azul (1822 m). Úchvatný „Parque Nacional do Caparaó“ naopak ukrýva Pico da Bandeira (2892 m), jeden z najvyšších vrcholov celej Brazílie.

Ostrovy „Trindade a Martin Vaz“

Pod Espiríto Santo administratívne spadá aj mysteriózne súostrovie „Trindade a Martin Vaz“, nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne asi 1200 km smerom na východ od materskej brazílskej pevniny. Od Afriky ho oddeľuje vzdialenosť okolo 4300 km, najbližšími ostrovnými skupinami týmto smerom sú Ascension (asi 2100 km severovýchodne) a Svätá Helena (cca 2500 km východne).

0