VLetenky

Brazílske Espírito Santo s Air France od 459 EUR

Trindade and Martin Vaz
Ostrov Trindade, ležiaci 1200 km od pobrežia (foto: Simone Marinho/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou koncernu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s miestnymi partnermi) máte príležitosť spoznať nielen brazílsky tropický štát Espírito Santo (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho mesta Vitória (Espírito Santo) sa dajú kúpiť za 459 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. marca do 30. júna 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Espírito Santo nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. apríla s návratom z Vitória (VIX) dňa 19. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vitória (Espírito Santo) za 459 EUR (05.04.-19.04.2018)

VIE_VIX

Espírito Santo

Brazílsky Espírito Santo nájdete pri brehoch južného Atlantiku medzi susednými štátmi Rio de Janeiro (na juhu), Minas Gerais (na západe) a Bahia (na východe). Pôvabná 350-tisícová Vitória, centrum oblasti, Vás čaká na malebnom ostrove v centrálnej partii regiónu. Spolu s Vila Velha, Guarapari a ďalšími okolitými lokalitami vytvára rozľahlú (takmer dvojmiliónovú) aglomeráciu.

Excelentné plážové scenérie

Vitória sa radí k dôležitým turistickým centrám v rámci juhoamerickej Brazílie. Istotne Vás osloví vo svojom širšom okolí nielen svojimi nádhernými piesočnatými plážami, ale i skvelými národnými parkmi. V neveľkej vzdialenosti smerom na juh od Vitórie Vás privíta už spomenuté Guarapari. Na severe príjemne prekvapí svojimi dunami “Parque Estadual de Itaúnas”.

Majestátne horské panorámy

Nesklame ani nemenej atraktívne miestne vnútrozemie, kde Vás očakáva v blízkosti mestečiek Domingos Martins a Vargem Alta impozantný “Parque Estadual de Pedra Azul” s fotogenickým rovnomenným žulovým masívom Pedra Azul (1822 m). Úchvatný “Parque Nacional do Caparaó” naopak ukrýva Pico da Bandeira (2892 m), jeden z najvyšších vrcholov celej Brazílie.

Ostrovy “Trindade and Martin Vaz”

Pod Espiríto Santo administratívne spadá aj mysteriózne súostrovie “Trindade and Martin Vaz”, nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne asi 1200 km smerom na východ od materskej brazílskej pevniny. Od Afriky ho oddeľuje vzdialenosť okolo 4300 km, najbližšími ostrovnými skupinami týmto smerom sú Ascension (asi 2100 km severovýchodne) a Svätá Helena (cca 2500 km východne).

0