VLetenky

Brazílska Santa Catarina s LATAM od 607 EUR

Ilha do Campeche
Ilha de Santa Catarina – Ilha do Campeche (foto: Rodrigo Soldon/Flikcr/CC BY 2.0)

Štát Santa Catarina v Brazílii máte príležitosť spoznať zásluhou spoločnosti LATAM v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Florianopolis (na ostrove Santa Catarina) kúpite za 607 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 14. júla 2022 do 13. júna 2023, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do mája 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na ostrov Santa Catarina nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 31. januára s návratom z Florianopolis (FLN) dňa 14. februára 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Florianopolis za 607 EUR (31.01.-14.02.2023)

VIE-FLN
Viedeň, Rakúsko – Florianopolis, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santa Catarina (Brazília)

Lákavý štát Santa Catarina nájdete v juhovýchodnom kúte krajiny medzi brazílskymi Rio Grande do Sul (na juhu), Paraná (na severe), ako aj argentínskym Misiones (na západe) a pobrežím Atlantiku (na východe). Rušné polmiliónové Florianopolis (s vyše miliónom obyvateľov v mestskej aglomerácii), nazývané skrátene aj „Floripa“, Vás čaká na atraktívnom rovnomennom ostrove „Ilha de Santa Catarina“. Poslúži i ako výhodné východisko výletov do širokého okolia.

Príjemné pobrežné scenérie

Priamo na Ilha de Santa Catarina (v oblasti Florianopolis) oslovia pohodové pláže ako Praia dos Ingleses, Praia da Joaquina, Praia da Armação a mnoho ďalších. V rámci štátu Santa Catarina (mimo ostrova Santa Catarina) potešia plážovými radovánkami aj šarmantné Guarda do Embaú (smerom na juh od Florianopolis) či malebné Bombinhas a dramatická Itapema (na sever od „Floripa“). Zaujme aj populárne neďaleké prímorské letovisko Balneário Camboriú, prezývané aj „brazílsky Dubaj“ (na polceste do miestneho ekonomického centra Joinville).

Susedné Rio Grande do Sul s najdlhšou plážou sveta

V tomto „kútiku“ juhomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v pútavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku preslávenú Praia do Cassino, obyčajne považovanú za najdlhšiu pláž modrej planéty (s dĺžkou cez 200 km).

Dych berúce horské scenérie vo vnútrozemí

V relatívne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia pozitívne prekvapí svojimi magickými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so štátom Rio Grande do Sul smerom na juh od Florianopolis) fotogenický národný park Serra Geral (“Parque Nacional da Serra Geral”).

0