VLetenky

Brazílska Santa Catarina s LATAM od 434 EUR

Balneário Camboriú
Santa Catarina – prímorské letovisko Balneário Camboriú (foto: Tony/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Štát Santa Catarina v Brazílii máte šancu navštíviť vďaka ponuke leteckej spoločnosti LATAM v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Florianopolis (na ostrove Santa Catarina) sú v predaji za 434 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od februára do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na ostrov Santa Catarina môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 17. februára s návratom z Florianopolis (FLN) dňa 3. marca 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Florianopolis za 434 EUR (17.02.-03.03.2021)

VIE-FLN
Viedeň, Rakúsko – Florianopolis, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santa Catarina (Brazília)

Lákavý štát Santa Catarina nájdete v juhovýchodnom kúte krajiny medzi brazílskymi Rio Grande do Sul (na juhu), Paraná (na severe), ako aj argentínskym Misiones (na západe) a pobrežím Atlantiku (na východe). Rušné polmiliónové Florianopolis (s vyše miliónom obyvateľov v mestskej aglomerácii), nazývané skrátene aj „Floripa“, Vás čaká na atraktívnom rovnomennom ostrove „Ilha de Santa Catarina“. Poslúži i ako výhodné východisko výletov do širokého okolia.

Príjemné pobrežné scenérie

Priamo na Ilha de Santa Catarina (v oblasti Florianopolis) oslovia pohodové pláže ako Praia dos Ingleses, Praia da Joaquina, Praia da Armação a množstvo ďalších. V rámci štátu Santa Catarina (mimo ostrova Santa Catarina) potešia plážovými radovánkami aj šarmantné Guarda do Embaú (smerom na juh od Florianopolis) či malebné Bombinhas a magická Itapema (na sever od „Floripa“). Zaujme i populárne neďaleké prímorské letovisko Balneário Camboriú, prezývané aj „brazílsky Dubaj“ (na polceste do miestneho ekonomického centra Joinville).

Susedné Rio Grande do Sul s najdlhšou plážou sveta

V tomto „kútiku“ latinskomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v pútavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku legendárnu Praia do Cassino, zvyčajne považovanú za najdlhšiu pláž modrej planéty (s dĺžkou cez 200 km).

Dych berúce horské scenérie vo vnútrozemí

V pomerne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi magickými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so štátom Rio Grande do Sul smerom na juh od Florianopolis) fotogenický národný park Serra Geral (“Parque Nacional da Serra Geral”).

0