VLetenky

Brazílska Santa Catarina s LATAM od 432 EUR

Ilha do Campeche
Ilha de Santa Catarina – Ilha do Campeche (foto: Rodrigo Soldon/Flikcr/CC BY 2.0)

Štát Santa Catarina v Brazílii máte šancu uvidieť v rámci ponuky leteckej spoločnosti LATAM v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Florianopolis (na ostrove Santa Catarina) sú v predaji za 432 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 13.01.-03.03. a 07.03.-30.06.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 11. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na ostrov Santa Catarina môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 9. marca s návratom z Florianopolis (FLN) dňa 23. marca 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Florianopolis za 432 EUR (09.03.-23.03.2022)

VIE-FLN
Viedeň, Rakúsko – Florianopolis, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santa Catarina (Brazília)

Pútavý štát Santa Catarina nájdete v juhovýchodnom kúte krajiny medzi brazílskymi Rio Grande do Sul (na juhu), Paraná (na severe), ako aj argentínskym Misiones (na západe) a pobrežím Atlantiku (na východe). Pulzujúce polmiliónové Florianopolis (s viac ako miliónom obyvateľov v mestskej aglomerácii), nazývané skrátene aj „Floripa“, Vás očakáva na atraktívnom rovnomennom ostrove „Ilha de Santa Catarina“. Poslúži aj ako vhodné východisko výletov do širokého okolia.

Pohodové pobrežné scenérie

Priamo na Ilha de Santa Catarina (v oblasti Florianopolis) potešia príjemné pláže ako Praia dos Ingleses, Praia da Joaquina, Praia da Armação a množstvo ďalších. V rámci štátu Santa Catarina (mimo ostrova Santa Catarina) oslovia plážovými radovánkami aj šarmantné Guarda do Embaú (smerom na juh od Florianopolis) či malebné Bombinhas a magická Itapema (na sever od „Floripa“). Upúta i obľúbené neďaleké prímorské letovisko Balneário Camboriú, prezývané aj „brazílsky Dubaj“ (na polceste do miestneho ekonomického centra Joinville).

Susedné Rio Grande do Sul s najdlhšou plážou sveta

V tomto „kútiku“ juhomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v lákavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku legendárnu Praia do Cassino, zvyčajne pokladanú za najdlhšiu pláž našej planéty (s dĺžkou cez 200 km).

Dych berúce horské scenérie vo vnútrozemí

V pomerne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi dramatickými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so štátom Rio Grande do Sul smerom na juh od Florianopolis) fotogenický národný park Serra Geral (“Parque Nacional da Serra Geral”).

0