VLetenky

Brazílska Santa Catarina s KLM od 498 EUR

Balneário Camboriú
Brazílske prímorské letovisko Balneário Camboriú (foto: Edgardo W. Olivera/Flickr/CC BY 2.0)

Štát Santa Catarina v Brazílii si máte možnosť pozrieť v rámci ponuky Air Fance-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Florianopolis (na ostrove Santa Catarina) sa dajú kúpiť za 498 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 02.01.-30.06. a 21.08.-21.12.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od januára do júna a od októbra do decembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na ostrov Santa Catarina môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 14. januára s návratom z Florianopolis (FLN) dňa 28. januára 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Florianopolis za 498 EUR (14.01.-28.01.2020)

PRG-FLN
Praha, Česká republika – Florianopolis, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santa Catarina (Brazília)

Lákavý štát Santa Catarina nájdete v juhovýchodnom kúte krajiny medzi brazílskymi Rio Grande do Sul (na juhu), Paraná (na severe), ako aj argentínskym Misiones (na západe) a pobrežím Atlantiku (na východe). Rušné polmiliónové Florianopolis (s vyše miliónom obyvateľov v mestskej aglomerácii), nazývané skrátene i „Floripa“, Vás čaká na atraktívnom rovnomennom ostrove „Ilha de Santa Catarina“. Poslúži i ako výhodné východisko výletov do širokého okolia.

Príjemné pobrežné scenérie

Priamo na Ilha de Santa Catarina (v oblasti Florianopolis) potešia pohodové pláže ako Praia dos Ingleses, Praia da Joaquina, Praia da Armação a mnoho ďalších. V rámci štátu Santa Catarina (mimo ostrova Santa Catarina) oslovia plážovými radovánkami aj šarmantné Guarda do Embaú (smerom na juh od Florianopolis) či malebné Bombinhas a dramatická Itapema (na sever od „Floripa“). Upúta i populárne neďaleké prímorské letovisko Balneário Camboriú, prezývané aj „brazílsky Dubaj“ (na polceste do miestneho ekonomického centra Joinville).

Susedné Rio Grande do Sul s najdlhšou plážou sveta

V tomto „kútiku“ latinskomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v pútavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku preslávenú Praia do Cassino, obvykle považovanú za najdlhšiu pláž modrej planéty (s dĺžkou viac ako 200 km).

Atraktívne horské scenérie vo vnútrozemí

V relatívne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi magickými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so štátom Rio Grande do Sul smerom na juh od Florianopolis) fotogenický národný park Serra Geral (“Parque Nacional da Serra Geral”).

0