VLetenky

Brazílska Santa Catarina s KLM od 440 EUR

Guarda do Embaú
Guarda do Embaú pri ostrove Santa Catarina (foto: Renan Coutinho/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Štát Santa Catarina v Brazílii máte šancu navštíviť pri využití ponuky Air Fance-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Florianopolis (na ostrove Santa Catarina) sú v predaji za 440 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 12.12.-21.12. a 01.01.-30.06.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do konca júna 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na ostrov Santa Catarina nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 7. februára (štvrtok) s návratom z Florianopolis (FLN) dňa 18. februára 2019 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Praha – Florianopolis za 440 EUR (07.02.-18.02.2019 / štvrtok – pondelok)

PRG-FLN
Praha, Česká republika – Florianopolis, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santa Catarina (Brazília)

Pútavý štát Santa Catarina nájdete v juhovýchodnom kúte krajiny medzi brazílskymi Rio Grande do Sul (na juhu), Paraná (na severe), ako aj argentínskym Misiones (na západe) a pobrežím Atlantiku (na východe). Pulzujúce polmiliónové Florianopolis (s viac ako miliónom obyvateľov v mestskej aglomerácii), nazývané skrátene aj „Floripa“, Vás očakáva na atraktívnom rovnomennom ostrove „Ilha de Santa Catarina“. Poslúži aj ako vhodné východisko výletov do širokého okolia.

Pohodové pobrežné scenérie

Priamo na Ilha de Santa Catarina (v oblasti Florianopolis) potešia pohodové pláže ako Praia dos Ingleses, Praia da Joaquina, Praia da Armação a množstvo ďalších. V rámci štátu Santa Catarina (mimo ostrova Santa Catarina) oslovia plážovými radovánkami i šarmantné Guarda do Embaú (smerom na juh od Florianopolis) či malebné Bombinhas a magická Itapema (na sever od „Floripa“). Upúta aj obľúbené neďaleké prímorské letovisko Balneário Camboriú, prezývané aj „brazílsky Dubaj“ (na polceste do miestneho ekonomického centra Joinville).

Susedné Rio Grande do Sul s najdlhšou plážou sveta

V tomto „kútiku“ latinskomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v pútavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku svetoznámu Praia do Cassino, obvykle pokladanú za najdlhšiu pláž našej planéty (s dĺžkou vyše 200 km).

Atraktívne horské scenérie vo vnútrozemí

V pomerne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi dramatickými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so štátom Rio Grande do Sul smerom na juh od Florianopolis) fotogenický národný park Serra Geral (“Parque Nacional da Serra Geral”).

0