VLetenky

Brazílska Santa Catarina s Air France od 495 EUR

Balneário Camboriú
Brazílske prímorské letovisko Balneário Camboriú (foto: HVL/Wikimedia Commons/CC BY 4.0)

Štát Santa Catarina v Brazílii si máte možnosť pozrieť vďaka ponuke Air Fance-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Florianopolis (na ostrove Santa Catarina) sa dajú kúpiť za 495 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.01.-30.06. a 21.08.-21.12., min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od septembra 2020 do februára 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na ostrov Santa Catarina nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 4. novembra s návratom z Florianopolis (FLN) dňa 18. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Florianopolis za 495 EUR (04.11.-18.11.2020)

PRG-FLN
Praha, Česká republika – Florianopolis, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santa Catarina (Brazília)

Pútavý štát Santa Catarina nájdete v juhovýchodnom kúte krajiny medzi brazílskymi Rio Grande do Sul (na juhu), Paraná (na severe), ako aj argentínskym Misiones (na západe) a pobrežím Atlantiku (na východe). Pulzujúce polmiliónové Florianopolis (s viac ako miliónom obyvateľov v mestskej aglomerácii), nazývané skrátene aj „Floripa“, Vás očakáva na atraktívnom rovnomennom ostrove „Ilha de Santa Catarina“. Poslúži aj ako vhodné východisko výletov do širokého okolia.

Pohodové pobrežné scenérie

Priamo na Ilha de Santa Catarina (v oblasti Florianopolis) potešia príjemné pláže ako Praia dos Ingleses, Praia da Joaquina, Praia da Armação a množstvo ďalších. V rámci štátu Santa Catarina (mimo ostrova Santa Catarina) oslovia plážovými radovánkami i šarmantné Guarda do Embaú (smerom na juh od Florianopolis) či malebné Bombinhas a magická Itapema (na sever od „Floripa“). Upúta aj obľúbené neďaleké prímorské letovisko Balneário Camboriú, prezývané i „brazílsky Dubaj“ (na polceste do miestneho ekonomického centra Joinville).

Susedné Rio Grande do Sul s najdlhšou plážou sveta

V tomto „kútiku“ latinskomaerickej Brazílie – alebo konkrétnejšie v lákavej oblasti medzi prístavným mestom Rio Grande na juhozápade Rio Grande do Sul a uruguajskou hranicou (smerom ďalej na juh od Porto Alegre) nájdete na brehoch južného Atlantiku svetoznámu Praia do Cassino, obvykle pokladanú za najdlhšiu pláž našej planéty (s dĺžkou cez 200 km).

Atraktívne horské scenérie vo vnútrozemí

V pomerne neveľkej vzdialenosti od morského pobrežia veľmi príjemne prekvapí svojimi dramatickými prírodnými panorámami s hlboko zarezanými kaňonmi, monumentálnymi stupňovitými vodopádmi a bohatou vegetáciou (na spoločnej hranici so štátom Rio Grande do Sul smerom na juh od Florianopolis) fotogenický národný park Serra Geral (“Parque Nacional da Serra Geral”).

0