VLetenky

Brazílska Roraima s LATAM od 501 EUR

Monte Roraima
Monte Roraima (foto: Rubens de Camargo Vianna Filho/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Najsevernejší brazílsky štát Roraima (a prípadne i susednú Venezuelu či Guyanu) máte príležitosť navštíviť so spoločnosťou LATAM (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho mesta Boa Vista (metropoly štátu Roraima) kúpite za 501 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 24. decembra 2018 do 30. júna 2019, ukončenie ciest do 30.06.2019 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca februára do polovice mája 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Roraima nech poslúži odlet z rakúskej (VIE) dňa 11. mája (sobota) s návratom z brazílskeho Boa Vista (BVB) dňa 24. mája 2019 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Boa Vista (Roraima) za 501 EUR (11.05.-24.05.2019 / sobota – piatok)

VIE-BVB
Viedeň, Rakúsko – Boa Vista (Roraima), Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazílska Roraima

Takmer 400-tisícové veľkomesto Boa Vista, rušné administratívno-politické centrum Roraima, Vás očakáva na brehoch rieky Rio Branco – odvodňujúcej tepuy v Guyanskej vysočine vytvárajúce hranicu medzi Brazíliou, Venezuelou a Guyanou (mimochodom Rio Branco ako zdrojnica Rio Negro sa prakticky považuje za jeden z mnohých prítokov majestátneho juhoamerického veľtoku Amazon). Pulzujúce Boa Vista nájdete v centrálnej partii tohto najsevernejšieho brazílskeho štátu.

V znamení “Stolových hôr”

Z impresívneho Boa Visa to nebude ďaleko ani do pútavého národného parku “Parque Nacional do Monte Roraima” v brazílskej časti “Stolových hôr”. Väčšina výstupových ciest na rovnomennú Monte Roraima (2810 m), situovanú v blízkosti brazílsko-venezuelského-guyanského trojmedzia, vedie z pohraničného mesta Santa Elena de Uairén vo Venezuele (pokračujúc cez San Francisco de Yuruaní a Paraitepuy). “Trek” zo Santa Elena de Uairén do vrcholovej oblasti Monte Roraima a späť trvá zvyčajne v priemere 5 až 6 dní (v závislosti od aktuálnych klimatických podmienok a fyzickej zdatnosti).

Odskočíte si aj do Guyany?

Vzhľadom na relatívne vyššie ceny leteniek z Európy do Guyany môže byť výhodným východiskovým bodom na návštevu tejto juhoamerickej krajiny práve brazílska Roraima (resp. Boa Vista). Na pozemnú cestu do guyanského hlavného mesta Georgetown (pri pobreží Atantiku) poslúži pre dobrodružnejšie orientovaných cestovateľov trasa cez hraničné mestečká Bonfim (Brazília) a Lethem (Guyana).

Atraktívny brazílsky Amazonas

Smerom na juh sa nachádza skoro 2-miliónové veľkomesto Manaus – a to v centre najrozľahlejšieho brazílskeho štátu Amazonas (s rozlohou 1,571 milióna km²). Približne 98% tohto územia pokrýva amazonská džungľa, najväčší dažďový prales planéty. Na hranici s Venezuelou sa týči v Guyanskej vysočine magická najvyššia hora Brazílie, ťažko dostupný vrchol Pico da Neblina (2994 m). Samotná plavba po majestátnom Amazone z Manausu do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne až do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní.

0