VLetenky

Brazílska Fortaleza s TAP Portugal od 490 EUR

Ceará
“Beach Park” v brazílskom veľkomeste Fortaleza (foto: David Anderson Silva/Wikimedia Commons/CC0)

Do tropického pásma juhoamerickej Brazílie máte príležitosť vyraziť na palube spoločnosti TAP Portugal z leteckej aliancie Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho mesta Fortaleza (v rovníkovej oblasti) sa dajú kúpiť za 490 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.05.-14.07., 01.09.-14.12.2022 a 16.01.-31.03.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do marca 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech púoslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. februára s návratom z brazílskej Fortalezy (FOR) dňa 24. februára 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Fortaleza za 490 EUR (10.02.-24.02.2023)

VIE-FOR
Viedeň, Rakúsko – Fortaleza, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Fortaleza (Ceará)

Pôsobivá 2,3-miliónová Fortaleza (3,4 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Ceará, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto, ktorého názov sa dá z portugalčiny (do slovenského jazyka voľne) preložiť ako “pevnosť”, leží v ekvatoriálnom pásme krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnej Fortaleze alebo v jej blízkom či širším okolím), kde budú mať obrovské množstvo skvelých možností sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám (oddychového či aktívneho charakteru). Nepochybne zaujme grandiózna Jericoacoara (skrátene nazývaná aj Jeri) s úžasnými piesočnatými dunami vytvárajúcimi jedny z najpríťažlivejších a najpopulárnejších brazílskych plážových scenérií.

0