VLetenky

Brazílska Fortaleza s Condor Airlines od 530 EUR

Jericoacoara
Jericoacoara (Ceará), jedna z najlákavejších brazílskych pláží (foto: M.J.Ambriola/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do tropického pásma juhoamerickej Brazílie máte šancu zamieriť na krídlach nemeckej leteckej spoločnosti Condor Airlines v spolupráci s partnerskými ČSA Czech Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do pulzujúceho brazílskeho veľkomesta Fortaleza v rovníkovej oblasti sa predávajú za 530 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu septembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 4. septembra (piatok) s návratom z brazílskej Fortalezy (FOR) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 25. septembra 2015 (piatok).

Rezervácia letenky:
Praha – Fortaleza za 530 EUR (04.09.-25.09.2015)

Fortaleza (Ceará)

Impresívna 2,3-miliónová Fortaleza (3,4 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Ceará, patrí na piatu priečku v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto, ktorého názov sa dá z portugalčiny (do slovenského jazyka voľne) preložiť ako “pevnosť”, leží v ekvatoriálnom pásme krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnej Fortaleze alebo v jej blízkom či širším okolím), kde budú mať obrovské množstvo úžasných príležitostí sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale i rozličným “vodným” aktivitám (oddychového či aktívneho charakteru). Nepochybne upúta obdivuhodná Jericoacoara (skrátene nazývaná aj Jeri) so skvelými piesočnatými dunami vytvárajúcimi jedny z najpôvabnejších a najobľúbenejších brazílskych plážových scenérií.

0