VLetenky

Brazílska Fortaleza s Condor Airlines od 480 EUR

Jericoacoara
Jericoacoara, jedna z najpútavejších brazílskych pláží (foto: Renato Ribeiro/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do tropického pásma juhoamerickej Brazílie máte šancu zavítať na palube nemeckej leteckej spoločnosti Condor Airlines v spolupráci s partnerskými ČSA Czech Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do rušného brazílskeho veľkomesta Fortaleza v rovníkovej oblasti sa predávajú za 480 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 1. apríla (piatok) s návratom z brazílskej Fortalezy (FOR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 15. apríla 2016 (piatok).

Rezervácia letenky:
Praha – Fortaleza za 480 EUR (01.04.-15.04.2016)

Fortaleza (Ceará)

Pôsobivá 2,3-miliónová Fortaleza (3,4 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Ceará, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto, ktorého názov možno z portugalčiny (do slovenského jazyka voľne) preložiť ako “pevnosť”, leží v ekvatoriálnom pásme krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť hlavne vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnej Fortaleze alebo v jej blízkom či širším okolím), kde budú mať obrovské množstvo skvelých príležitostí sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám (oddychového či aktívneho charakteru). Nepochybne upúta grandiózna Jericoacoara (skrátene zvaná i Jeri) s úžasnými piesočnatými dunami tvoriacimi jedny z najpríťažlivejších a najpopulárnejších brazílskych plážových scenérií.

0