VLetenky

Brazílska Fortaleza s Condor Airlines od 361 EUR

Beach Park
“Beach Park” v brazílskom veľkomeste Fortaleza (foto: Ana Paula Hirama/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do tropickej oblasti juhoamerickej Brazílie máte šancu zamieriť na palube nemeckej aerolinky Condor Airlines v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Fortaleza (Ceará) v rovníkovom pásme sa predávajú za 361 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od marca do mája 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 22. marca (piatok) s návratom z brazílskej Fortalezy (FOR) dňa 12. mája 2019 (piatok).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 391 EUR) môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 22. marca (piatok) s návratom z brazílskej Fortalezy (FOR) dňa 5. apríla 2019 (piatok).

Rezervácia letenky:
Praha – Fortaleza za 361 EUR (22.03.-12.05.2019 / piatok – piatok)
Praha – Fortaleza za 391 EUR (22.03.-05.04.2019 / piatok – piatok)

PRG-FOR
Praha, Česká republika – Fortaleza, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Fortaleza (Ceará)

Pôsobivá 2,3-miliónová Fortaleza (3,4 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Ceará, patrí na piatu pozíciu v poradí najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívne mesto, ktorého pomenovanie možno z portugalčiny (do slovenského jazyka voľne) preložiť ako “pevnosť”, leží v ekvatoriálnom pásme krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnej Fortaleze alebo v jej blízkom či širším okolím), kde budú mať obrovské množstvo výhodných možností sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym “vodným” aktivitám (oddychového či aktívneho charakteru). Nepochybne upúta grandiózna Jericoacoara (skrátene nazývaná i Jeri) s úžasnými piesočnatými dunami tvoriacimi jedny z najpríťažlivejších a najpopulárnejších brazílskych plážových scenérií.

0