VLetenky

Brazília s TAM Airlines od 245 EUR

Lençóis Maranhenses
Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses (foto: Danielle Almeida Pereira/Miradas /Flickr/CC BY 2.0)

So zaujímavým tarifom spoločnosti TAM Airlines z leteckej aliancie Oneworld máte šancu prebádať nielen obdivuhodnú juhoamerickú Brazíliu (s odletom z Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského mesta Aracaju (v štáte Sergipe) sa predávajú za 245 EUR s odletom z talianskeho letiska Miláno-Malpensa.

V cene 247 EUR možno letieť do ďalších veľkomiest na pobreží ako Salvador (Bahia), Recife (Pernambuco), Natal (Rio Grande do Norte) či Fortaleza (Ceará).

V rámci amazonskej oblasti doletíte za 322 EUR do metropol ako Belém (Pará) či Manaus (Amazonas), o niečo viac (418 EUR) zaplatíte za letenky do Porto Velho (Rondônia).

Obojsmerné letenky do Sao Paulo Vás vyjdú 348 EUR, kým Rio de Janeiro váš rozpočet zaťaží sumou 361 EUR a miestne hlavné mesto Brasília (Distrito Federal) 432 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 01.11.-06.12.2015 a 10.01.-31.03.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu s ukončením ciest do 31. marca 2016 a predaj do 29. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od konkrétneho zvoleného smerovania) v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v dobe od polovice novembra do začiatku decembra 2015 a od konca januára do polovice marca 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Brazílie nech poslúži odlet z Milána (MXP) dňa 17. novembra s návratom z Aracaju (AJU) dňa 1. decembra 2015 (za 245 EUR).

Iný príklad rezervácie letenky nech bude napr. odlet z Milána (MXP) dňa 17. novembra s návratom zo Sao Paulo (GRU) dňa 1. decembra 2015 (za 348 EUR).

Ďalšou alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Milána (MXP) dňa 17. novembra s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 1. decembra 2015 (za 361 EUR).

Rezervácia letenky:

Pobrežné mestá:

Miláno – Aracaju (Sergipe) za 245 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Salvador (Bahia) za 247 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Recife (Pernambuco) za 247 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Natal (Rio Grande do Norte) za 247 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Fortaleza (Ceará) za 247 EUR (17.11.-01.12.2015)

Amazónia

Miláno – Belém (Pará) za 322 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Manaus (Amazonas) za 322 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Porto Velho (Rondônia) za 418 EUR (17.11.-01.12.2015)

Najväčšie brazílske veľkomestá:

Miláno – Sao Paulo (SP) za 348 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Rio de Janeiro (RJ) za 361 EUR (17.11.-01.12.2015)
Miláno – Brasília (Distrito Federal) za 432 EUR (17.11.-01.12.2015)

Letecký prískok do Milána

Nízkonákladové spojenie nášho regiónu s Milánom zaisťujú najmä ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Košiciach, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair(om) na letisko Miláno-Bergamo doputujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova, zatiaľ čo s konkurenčným Wizz Air z Košíc, z českej Prahy a zo sliezskych Katovíc.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport docestujete s Wizz Air z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú obyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (i najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou alternatívou môže byť nízkonákladovka Easy Jet z Prahy.

Brazília

Rio de Janeiro

Neuveriteľne populárne brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval našej planéty, počas ktorého budú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V budúcom roku sa tento neskutočný obrovitý festival tanca, hudby a zábavy uskutoční v čase od 6. februára do 10. februára 2016. Ale ani mimo ohromujúceho karnevalového ošiaľu v omračujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), istotne v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na odhaľovanie nových vecí.

Fascinujúce plážové scenérie

Príjemne okúpať sa dá nielen na skvelých preslávených plážach Copacabana a Ipanema, ale aj na pohodovom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta grandióznym pohľadom na “Cukrovú homoľu” i možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak očarí nesmierne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie “highlighty” v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť prehliadka svetoznámeho 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej lákavou bude návšteva “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), predovšetkým počas dramatického západu slnka. Na obe hory docestujete (čiastočne) i “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne magicky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia pomerne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, tvoriace scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani “umelecká” štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená podoba Brazílie

Ak chcete spoznať všetky tváre Brazílie, ponúka sa aj varianta uvidieť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste gigantické “shanty town” s názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Možno tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si i tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netypicky pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, vbudovaním ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej časti Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Pulzujúce Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. I keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu mnoho rozličných pozoruhodností. Neobíďte rušné centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Prekrásnou budovou s úžasnými záhradami a malebnými parkovými úpravami sa pýši výborné Museu do Ipiranga. Skúste visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý zázračne pôsobí nielen v čase večerného “nasvietenia”. Upúta aj etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychýreným akciám sa radí brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru počas duelu legendárnych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a zároveň sa presvedčiť o tom, že i relatívne “obyčajný” šport môže byť náboženstvom.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fantastické pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa zaraďuje k výhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek i do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro objavíte nádherné piesočnaté pláže a množstvo famóznych tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo takisto narazíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu na svete (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Ak sa vydáte opačným smerom ako do Ria (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko geniálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia natrafíte na jeden z najmonumentálnejších “systémov vodopádov” na svete, impozantné Iguaçu Falls. Majestátne “Cataratas do Iguaçu” sa rozprestierajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda spôsob, ako za krátky čas spoznať tri juhoamerické krajiny.

0