VLetenky

Brazília s Royal Air Maroc od 260 EUR

Ilha Grande Rio de Janeiro
Čarokrásne scenérie brazílskeho tropického ostrova Ilha Grande (foto: rvcroffi/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka zaujímavému tarifu leteckej spoločnosti Royal Air Maroc máte príležitosť zažiť nezabudnuteľnú atmosféru famóznej juhoamerickej Brazílie (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do brazílskeho Sao Paulo sú v predaji za 190 GBP (alebo v prepočte cca 260 EUR) s odletom z Amsterdamu a návratom do Frankfurtu. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. mája 2015, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) od začiatku apríla do konca mája 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Brazílie nech poslúži odlet z Amsterdamu (AMS) dňa 4. mája s návratom zo Sao Paulo (GRU) do Frankfurtu (FRA) dňa 19. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Amsterdam – Sao Paulo – Frankfurt za 190 GBP (04.05.-19.05.2015)
Amsterdam – Sao Paulo – Frankfurt za 278 EUR (rezervácia v NJ)
Amsterdam – Sao Paulo – Frankfurt za 286 EUR (rezervácia v SJ)
Amsterdam – Sao Paulo – Frankfurt za 7953 CZK (rezervácia v ČJ)

Moskva – Sao Paulo – Brusel za 145 GBP (15.05.-27.05.2015)
Moskva – Sao Paulo – Brusel za 207 EUR (rezervácia v NJ)

Positioning flights po Európe

Letecké priblíženie do Amsterdamu

I keď letecký prískok z nášho regiónu priamo do Amsterdamu nemusí byť vždy výhodný, existujú aj ďalšie spôsoby – Wizz Air z maďarského hlavného mesta (alebo z Brna) do Eindhovenu alebo linka Ryanairu taktiež na trase Budapešť – Eindhoven či Easy Jet z Prahy priamo do Amsterdamu. (Padnúť vhod by mohli i lety Transavie do Rotterdamu z Viedne, z Budapešti a z Prahy.)

Letecké priblíženie do/z Frankfurtu

Positioning flights do Frankfurtu možno zrealizovaťs Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). V zálohe ostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu.

Brazília

Sao Paulo

Pulzujúce Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. I keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu mnoho rozličných špecialít. Neobíďte rušné centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Prekrásnou budovou s úžasnými záhradami a pôsobivými parkovými úpravami sa hrdí výborné Museu do Ipiranga. Skúste visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý impresívne pôsobí hlavne počas večerného “nasvietenia”. Upúta aj etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychýreným akciám sa radí brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru počas duelu svetoznámych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a zároveň sa presvedčiť o tom, že aj relatívne “obyčajný” šport môže byť náboženstvom.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fantastické pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa zaraďuje k výhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek i do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro odhalíte nádherné piesočnaté pláže a mnoho znamenitých tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo takisto naďabíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu na svete (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Ak sa vyberiete opačným smerom ako do Rio de Janeiro (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko geniálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia narazíte na jeden z najmohutnejších “systémov vodopádov” na planéte, impozantné Iguaçu Falls. Majestátne “Cataratas do Iguaçu” sa rozprestierajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda šanca za krátky čas spoznať tri juhoamerické krajiny.

Rio de Janeiro

Nesmierne populárne brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval našej planéty, počas ktorého sú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V tomto roku sa tento neskutočne obrovský festival tanca, hudby a zábavy uskutočnil v dobe od 13. februára do 17. februára 2015. Ale ani mimo ohromujúceho karnevalového ošiaľu v omračujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), istotne v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a šancí na objavovanie nových vecí.

Fascinujúce plážové scenérie

Príjemne sa okúpať možno nielen na skvelých legendárnych plážach Copacabana a Ipanema, ale aj na pohodovom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo okúzli pútavým pohľadom na “Cukrovú homoľu” aj možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak očarí neuveriteľne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie “highlighty” v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva presláveného 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej lákavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), predovšetkým počas dramatického západu slnka. Na obe hory docestujete (čiastočne) aj “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne magicky tvarované vrcholy – istotne Váš pohľad potešia pomerne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, dotvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani umelecká štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená tvár Brazílie

Ak chcete vzhliadnuť všetky podoby Brazílie, ponúka sa aj varianta spoznať miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste rozľahlé “shanty town” pod názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Dajú sa tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne i autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netypicky pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej časti Rio de Janeiro).

0