VLetenky

Brazília s Lufthansou od 406 EUR

Corcovado
Sugestívny pohľad na Rio de Janeiro s obdivuhodnou horou Corcovado (foto: Kirilos/Flickr/CC BY 2.0)

S vcelku zaujímavým tarifom leteckej spoločnosti Lufthansa zo Star Aliance máte možnosť prebádať nielen grandióznu juhoamerickú Brazíliu (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro sa predávajú za 406 EUR s odletom z Budapešti. V cene 428 možno letieť z Budapešti a za 460 EUR aj z Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-19.12.2015 a 30.12.2015-24.06.2016, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o ničo vyššiu cenu nájdete (v závislosti od konkrétneho zvoleného smerovania) v obmedzenom množstve v čase od novembra 2015 do júna 2016 (s výnimkou spomínaného obdobia blackoutu).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Brazílie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 17. novembra s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 1. decembra 2015 (za 406 EUR).

Iný príklad rezervácie letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 17. novembra s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 1. decembra 2015 (za 428 EUR).

Ďalšou alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 20. februára s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 5. marca 2016 (za 460 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Rio de Janeiro za 406 EUR (17.11.-01.12.2015)
Praha – Rio de Janeiro za 428 EUR (17.11.-01.12.2015)
Viedeň – Rio de Janeiro za 460 EUR (20.02.-05.03.2016)

Brazília

Rio de Janeiro

Nesmierne obľúbené brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval modrej planéty, počas ktorého budú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V budúcom roku sa tento neuveriteľný gigantický festival tanca, hudby a zábavy uskutoční v čase od 6. februára do 10. februára 2016. Ale ani mimo omračujúceho karnevalového ošiaľu v ohromujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), určite v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a šancí na objavovanie nových vecí.

Fantastické plážové scenérie

Pohodovo okúpať sa možno nielen na úžasných legendárnych plážach Copacabana a Ipanema, ale i na prájemnom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta obdivuhodným pohľadom na “Cukrovú homoľu” i príležitosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak okúzli neskutočne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie “highlighty” v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť prehliadka presláveného 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej pútavou bude návšteva “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), predovšetkým počas magického západu slnka. Na obe hory doputujete (čiastočne) aj “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne dramaticky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia relatívne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, vytvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani “umelecká” štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená tvár Brazílie

Pokiaľ chcete spoznať všetky podoby Brazílie, núka sa i alternatíva vzhliadnuť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovité “shanty town” pod názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Dajú sa tu nájsť i banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si aj tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netradične pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej partii Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Rušné Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. Aj keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu množstvo rôznych špecialít. Nevynechajte pulzujúce centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Nádhernou budovou so skvelými záhradami a malebnými parkovými úpravami sa pýši vynikajúce Museu do Ipiranga. Skúste visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý epicky pôsobí nielen v čase večerného “nasvietenia”. Upúta i etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychyteným akciám sa zaraďuje brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru počas zápasu svetoznámych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a súčasne sa presvedčiť o tom, že aj pomerne “obyčajný” šport môže byť náboženstvom.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fascinujúce pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa radí k vhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek aj do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro odhalíte čarokrásne piesočnaté pláže a mnoho znamenitých tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo takisto naďabíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu na svete (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Pokiaľ sa vyberiete opačným smerom ako do Ria (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko fenomenálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia narazíte na jeden z najmonumentálnejších “systémov vodopádov” na svete, majestátne Iguaçu Falls. Majestátne “Cataratas do Iguaçu” sa rozkladajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda spôsob, ako za krátky čas vzhliadnuť tri juhoamerické krajiny.

0