VLetenky

Brazília s KLM od 543 EUR

View from Pedra Bonita
Pohľad na Rio de Janeiro z Pedra Bonita (693 m) (foto: KarlaFPaiva/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou holandských KLM (v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team) máte šancu prebádať (aj na začiatku letných prázdnin) rozľahlú juhoamerickú Brazíliu i pri odlete zo slovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro sa predávajú za 543 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu. V cene 554 EUR doletíte aj do Sao Paulo.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety do 10. decembra 2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. februára (či do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od zvoleného trasovania) v obmedzenom množstve najmä (s odletom) od polovice marca do konca júna a v septembri 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Brazílie nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 29. júna s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 11. júla 2017.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Brazílie môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 11. mája s návratom zo Sao Paulo (SAO) dňa 23. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Košice – Rio de Janeiro za 543 EUR (29.06.-11.07.2017)
Košice – Sao Paulo za 554 EUR (11.05.-23.05.2017)

Brazília

Rio de Janeiro

Neskutočne obľúbené brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval zemegule, počas ktorého budú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V tomto roku sa tento nesmierne gigantický festival tanca, hudby a zábavy uskutoční v čase od 24. februára do 1. marca 2017. Ale ani mimo omračujúceho karnevalového ošiaľu v ohromujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), určite v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na objavovanie nových vecí.

Fantastické plážové scenérie

Pohodovo okúpať sa dá nielen na úžasných svetoznámych plážach Copacabana a Ipanema, ale i na príjemnom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta obdivuhodným pohľadom na “Cukrovú homoľu” i možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak okúzli neuveriteľne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie “highlighty” v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva preslávenou 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej pútavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), hlavne počas magického západu slnka. Na obe hory sa dostanete (čiastočne) i “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne dramaticky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia relatívne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, vytvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani umelecky ladená štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená podoba Brazílie

Pokiaľ chcete spoznať všetky tváre Brazílie, núka sa i alternatíva vzhliadnuť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovité “shanty town” pod názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Možno tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si aj tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netradične pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej partii Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Rušné Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. Aj keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu množstvo rôznych špecialít. Nevynechajte pulzujúce centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Nádhernou budovou so skvelými záhradami a malebnými parkovými úpravami sa hrdí vynikajúce Museu do Ipiranga. Skúste visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý epicky pôsobí nielen v priebehu večerného “nasvietenia”. Upúta i etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychyteným akciám sa zaraďuje brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru počas duelu legendárnych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a súčasne sa presvedčiť o tom, že aj pomerne “obyčajný” šport môže byť náboženstvom.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fascinujúce pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa radí k vhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek i do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro odhalíte nádherné piesočnaté pláže a mnoho znamenitých tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo taktiež naďabíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu na svete (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Ak sa vyberiete opačným smerom ako do Ria (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko fenomenálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia narazíte na jeden z najmonumentálnejších “systémov vodopádov” na svete, majestátne Iguaçu Falls. Impozantné “Cataratas do Iguaçu” sa rozkladajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este (v krátkom časovom úseku možno spoznať tri juhoamerické krajiny).

0