VLetenky

Brazília s Delta Air Lines od 389 EUR

Rio De Janeiro
Rio de Janeiro z Corcovado s pohľadom na Pão de Açúcar (foto: Justin Vidamo/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team zažijete atmosféru famóznej juhoamerickej Brazílie, Spojených štátov i talianskeho Ríma (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do brazílskeho Rio de Janeiro sú v predaji za 389 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky určujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v chladnejšom období.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Brazílie nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 24. novembra s návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) dňa 6. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Rio de Janeiro za 389 EUR (24.11.-06.12.2015)

Brazília

Rio de Janeiro

Nesmierne populárne brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval modrej planéty, počas ktorého sú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V tomto roku sa tento neskutočne obrovský festival tanca, hudby a zábavy uskutočnil v dobe od 13. februára do 17. februára 2015. Ale ani mimo ohromujúceho karnevalového ošiaľu v omračujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), istotne v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na objavovanie nových vecí.

Fascinujúce plážové scenérie

Príjemne sa okúpať možno nielen na skvelých svetoznámych plážach Copacabana a Ipanema, ale aj na pohodovom Leblone (na západ od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta lákavým pohľadom na “Cukrovú homoľu” aj možnosťami pozorovania leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak očarí neuveriteľne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie “highlighty” v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva legendárneho 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej pútavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), predovšetkým počas dramatického západu slnka. Na obe hory docestujete (čiastočne) i “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne magicky tvarované vrcholy – istotne Váš pohľad potešia pomerne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, tvoriace scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani umelecká štvrť Santa Teresa s úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená tvár Brazílie

Ak chcete spoznať všetky podoby Brazílie, ponúka sa aj varianta uvidieť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovité “shanty town” s názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Dajú sa tu tu nájsť i banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne aj autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Veľmi netypicky pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej časti Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Pulzujúce Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. I keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu mnoho rozličných pozoruhodností. Neobíďte rušné centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Prekrásnou budovou s úžasnými záhradami a pôsobivými parkovými úpravami sa hrdí výborné Museu do Ipiranga. Skúste visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý impresívne pôsobí hlavne počas večerného “nasvietenia”. Upúta aj etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychýreným akciám sa radí brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru počas duelu preslávených veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a zároveň sa presvedčiť o tom, že i pomerne “obyčajný” šport môže byť náboženstvom.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fantastické pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa zaraďuje k výhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek i do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro odhalíte nádherné piesočnaté pláže a množstvo znamenitých tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo takisto naďabíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu na svete (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Ak sa vyberiete opačným smerom ako do Rio de Janeiro (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko geniálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia narazíte na jeden z najmohutnejších “systémov vodopádov” na zemeguli, impozantné Iguaçu Falls. Majestátne “Cataratas do Iguaçu” sa rozprestierajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda šanca za krátky čas uvidieť tri juhoamerické krajiny.

0