VLetenky

Brazília s Condor Airlines od 470 EUR

Jericoacoara
Jericoacoara, jedna z najpútavejších pláží Brazílie (foto: Allan Ferreira/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do tropického pásma juhoamerickej Brazílie možno zamieriť na krídlach nemeckej aerolinky Condor v spolupráci s partnerskými ČSA Czech Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do pulzujúceho brazílskeho veľkomesta Fortaleza v rovníkovej oblasti kúpite za 470 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 1. apríla (piatok) s návratom z brazílskej Fortalezy (FOR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 15. apríla 2016 (piatok).

Rezervácia letenky:
Praha – Fortaleza za 470 EUR (01.04.-15.04.2016 / manuálne zadanie)

Fortaleza (Ceará)

Impresívna 2,3-miliónová Fortaleza (3,4 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Ceará, patrí na piatu priečku v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto pôsobivé mesto, ktorého názov sa dá z portugalčiny (do slovenského jazyka voľne) preložiť ako “pevnosť”, leží v ekvatoriálnom pásme krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

V každom prípade sa určite majú na čo tešiť najmä vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnej Fortaleze alebo v jej blízkom či širším okolím), kde budú mať obrovské množstvo výborných príležitostí sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale i rozličným “vodným” aktivitám (oddychového či aktívneho charakteru). Nepochybne upúta obdivuhodná Jericoacoara (skrátene zvaná aj Jeri) so skvelými piesočnatými dunami vytvárajúcimi jedny z najpôvabnejších a najobľúbenejších brazílskych plážových scenérií.

0