VLetenky

Brazília s Alitaliou od 356 EUR

Sugar Loaf
Večerné Rio de Janeiro zo Sugar Loaf/Pão de Açúcar (396 m) (foto: Pedro Angelini/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou spoločnosti Alitalia z leteckej aliancie Sky Team máte šancu zažiť nielen neopakovateľnú atmosféru znamenitej juhoamerickej Brazílie (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do brazílskeho Rio de Janeiro sú v predaji za 356 EUR s odletom z Budapešti. Za podobnú sumu možno letieť (do Ria/Sao Paulo) aj z Prahy či z Krakova a za príplatok aj z Viedne.

Tarifné podmienky určujú cesty v dobe od 1. marca do 30. júna 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 13. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. v uvedenom období od začiatku marca do konca júna 2015).

Ako príklad rezervácie letenky do Brazílie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. marca s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 25. marca 2015 (za 356 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 8. marca s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 28. marca 2015 (za 363 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 9. marca s návratom z Rio de Janeiro (RIO) dňa 23. marca 2015 (za 402 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Rio de Janeiro za 356 EUR (11.03.-25.03.2015)
Budapešť – Rio de Janeiro za 358 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Rio de Janeiro za 369 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Rio de Janeiro za 10150 CZK (rezervácia v ČJ)

Praha – Rio de Janeiro za 363 EUR (08.03.-28.03.2015)
Praha – Rio de Janeiro za 365 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Rio de Janeiro za 376 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Rio de Janeiro za 10832 CZK (rezervácia v ČJ)

Krakov – Rio de Janeiro za 364 EUR (10.03.-23.03.2015)
Krakov – Rio de Janeiro za 374 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Rio de Janeiro za 402 EUR (09.03.-23.03.2015)
Viedeň – Rio de Janeiro za 407 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Rio de Janeiro za 415 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Rio de Janeiro za 11446 CZK (rezervácia v ČJ)

Brazília

Rio de Janeiro

Neskutočne obľúbené brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval našej planéty, počas ktorého sú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V tomto roku sa tento nesmierne gigantický festival tanca, hudby a zábavy uskutočnil v dobe od 13. februára do 17. februára 2015. Ale ani mimo omračujúceho karnevalového ošiaľu v ohromujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), určite v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na objavovanie nových vecí.

Fantastické plážové scenérie

Pohodovo sa okúpať sa dá nielen na úžasných preslávených plážach Copacabana a Ipanema, ale i na príjemnom Leblone (západne od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta atraktívnym pohľadom na “Cukrovú homoľu” i možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). V blízkosti Ipanemy naopak okúzli neskutočne fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie “highlighty” v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť návšteva svetoznámeho 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej lákavou bude prehliadka “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), predovšetkým počas magického západu slnka. Na obe hory doputujete (čiastočne) aj “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne dramaticky tvarované vrcholy – určite Váš pohľad potešia relatívne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, dotvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani umelecká štvrť Santa Teresa so úzkymi, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená podoba Brazílie

Pokiaľ chcete spoznať všetky tváre Brazílie, núka sa aj alternatíva vzhliadnuť miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovské “shanty town” s názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Možno tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne i autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Veľmi netradične pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej partii Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Rušné Sao Paulo sa hrdí titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. Aj keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu množstvo rôznych pozoruhodností. Nevynechajte pulzujúce centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Nádhernou budovou so skvelými záhradami a impresívnymi parkovými úpravami sa pýši vynikajúce Museu do Ipiranga. Skúste visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý impresívne pôsobí najmä počas večerného “nasvietenia”. Upúta i etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychyteným akciám sa zaraďuje brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru počas zápasu legendárnych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a súčasne sa presvedčiť o tom, že aj pomerne “obyčajný” šport môže byť náboženstvom.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fascinujúce pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa radí k vhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek aj do susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro objavíte čarokrásne piesočnaté pláže a mnoho znamenitých tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo taktiež narazíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu na svete (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Pokiaľ sa vydáte opačným smerom ako do Rio de Janeiro (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko fenomenálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia natrafíte na jeden z najmohutnejších “systémov vodopádov” na planéte, majestátne Iguaçu Falls. Impozantné “Cataratas do Iguaçu” sa rozkladajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda šanca za krátky čas spoznať tri juhoamerické krajiny.

0