VLetenky

Brazília s Air France od 291 EUR

Rio de Janeiro
Rio de Janeiro z Pão de Açúcar (foto: Nan Palmero/www.nanpalmero.com /Flickr/CC BY 2.0)

Latinskoamerickú Brazíliu máte možnosť navštíviť vďaka zaujímavému tarifu Air France-KLM (z aliancie Sky Team) a partnerských dopravcov (s odletom z Prahy a z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro kúpite za 291 EUR z odletom zo spomínaného pražského letiska, resp. za 344 EUR s odletom z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (VIE-RIO) stanovujú odlety v období 29.08.-16.12.2020 a 10.01.-31.03.2021, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od októbra 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. novembra s návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) dňa 23. novembra 2020.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. novembra s návratom z brazílskeho Rio de Janeiro (RIO) dňa 23. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Rio de Janeiro za 291 EUR (09.11.-23.11.2020)
Viedeň – Rio de Janeiro za 344 EUR (09.11.-23.11.2020)

VIE-RIO
Viedeň, Rakúsko – Rio de Janeiro, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Brazília

Rio de Janeiro

Nesmierne populárne brazílske Rio de Janeiro každoročne oslavuje najväčší karneval planéty, počas ktorého budú denne v uliciach mesta dva milióny ľudí z celého sveta. V budúcom roku sa tento neskutočne gigantický festival tanca, hudby a zábavy uskutoční v čase od 12. februára do 17. februára 2021. Ale ani mimo ohromujúceho karnevalového ošiaľu v omračujúcom 6-miliónovom Riu, druhom najľudnatejšom sídle celej Brazílie (po Sao Paulo), istotne v žiadnom prípade nebudete pociťovať nedostatok aktivít a príležitostí na objavovanie nových vecí.

Fascinujúce plážové scenérie

Príjemne okúpať sa dá nielen na skvelých svetoznámych plážach Copacabana a Ipanema, ale aj na pohodovom Leblone (na západ od Copacapany) či nenápadných Botafogo a Flamengo (smerom do centra). Flamengo upúta grandióznym pohľadom na “Cukrovú homoľu” i možnosťami na pozorovanie leteckej premávky z diaľky na centrálnom letisku Santos Dumont Airport (SDU). Blízko Ipanemy naopak očarí fotogenické jazero Lagoa Rodrogo de Freitas.

Najväčšie špeciality v Rio de Janeiro

“Povinnou jazdou” by samozrejme mala byť prehliadka legedárneho 710 m vysokého vrcholu Corocovado so sochou Krista. Nemenej lákavou bude návšteva “Cukrovej homole” Pão de Açúcar/Sugar Loaf (396 m), hlavne počas magického západu slnka. Na obe hory docestujete (čiastočne) i “po svojich”, alebo ešte menej náročne s využitím lanovky či vláčika. Avšak prakticky v celom národnom parku Tijuca nájdete podobne dramaticky tvarované vrcholy – nepochybne Váš pohľad potešia pomerne nedostupné “dvojičky” Morro Dois Irmãos, dotvárajúce scenérie Ipanemy a Leblonu. Nesklame ani “umelecká” štvrť Santa Teresa s uzučkými, strmými a krivoľakými uličkami.

Odvrátená podoba Brazílie

Ak chcete uvidieť všetky tváre Brazílie, ponúka sa aj alternatíva spoznať miestne favely v rámci “tour” (ideálne bude sprievodca pochádzať priamo z tohto prostredia). V takomto prípade skúste obrovité “shanty town” s názvom Rocinha, najrozľahlejšiu favelu Južnej Ameriky (na juhu Ria). Možno tu nájsť aj banky, obchody, reštaurácie, kluby, internetové kaviarne či autobusové linky – jednoducho miestni ľudia si i tu žijú svojím vlastným životom (bez nevyhnutnej potreby štvorkolesového “približovadla”). Vskutku netypicky pôsobí lanovka nad Complexo do Alemão, postavením ktorej sa samospráva snaží uľahčiť dopravu v tejto ťažko skúšanej oblasti (v severnej časti Rio de Janeiro).

Sao Paulo

Pulzujúce Sao Paulo sa pýši titulom najľudnatejšieho sídla na južnej pologuli. I keď v porovnaní s “Riom” privíta menej cestovateľov, nájdete tu množstvo rozličných pozoruhodností. Neobíďte rušné centrum v oblasti Praça da República/Sé a porovnajte si ho s uponáhľanou Avenida Paulista. Prekrásnou budovou s úžasnými záhradami a malebnými parkovými úpravami sa hrdí výborné Museu do Ipiranga. Skúste visutý most Octávio Frias de Oliveira, jednu z dominánt mesta, ktorý bude efektne pôsobiť nielen v čase večerného “nasvietenia”. Upúta aj etnická štvrť Libertade.

Lollapalooza, karneval a samozrejme futbal

K vychýreným akciám sa radí brazílska verzia putovného rockového megafestivalu Lollapalooza a pochopiteľne karneval, neodmysliteľná súčasť tamojšej kultúry. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť “horúcu” atmosféru počas zápasu atraktívnych veľkoklubov F.C. Sao Paulo, Palmeiras či Corinthians a zároveň sa presvedčiť o tom, že aj relatívne “obyčajný” šport môže byť náboženstvom.

Východisko do celej Južnej Ameriky a fantastické pobrežie južného Atlantiku

Samotné Sao Paulo sa zaraďuje k výhodným východiskovým bodom nielen na cesty do iných oblastí Brazílie, ale vzhľadom na ceny leteniek ido susedných krajín Južnej Ameriky (ako napr. Uruguaj, Argentína, Paraguaj, Bolívia a Čile). V pobrežnej oblasti medzi Sao Paulo a Rio de Janeiro odhalíte nádherné piesočnaté pláže a mnoho famóznych tropických ostrovov. V štáte Sao Paulo rovnako natrafíte na fabriku brazílskej firmy Embraer, tretieho najväčšieho leteckého výrobcu sveta (v São José dos Campos – v dostupnej vzdialenosti od najľudnatejšieho brazílskeho veľkomesta).

Blízke Iguaçu Falls (na brazílske pomery)

Ak sa vyberiete opačným smerom ako do Ria (t.j. na západ do štátu Paraná), neďaleko geniálneho brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia naďabíte na jeden z najmonumentálnejších “systémov vodopádov” na svete, impozantné Iguaçu Falls. Majestátne “Cataratas do Iguaçu” sa rozprestierajú pri brazílskom Foz do Iguaçu, argentínskom Puerto Iguazú a paraguajskom Ciudad del Este – existuje teda spôsob, ako si za krátky čas pozrieť tri juhoamerické krajiny.

0