VLetenky

Brasília s TAP Portugal od 541 EUR

Brasília
Pohodová Brasília poteší príjemnými scenériami (foto: Luis Dantas/Wikimedia Commons/CC0)

Lákavá ponuka leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance zvádza (nielen) možnosťou návštevy brazílskej metropoly (s odletom z pražského letiska Václava Havla).

Spiatočné letenky do brazílskeho hlavného mesta Brasília sú v predaji za 541 EUR s odletom zo spomínaného pražského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 15.05.-15.06.2015., 21.09.-12.12.2015 a 11.01.-17.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) od konca septembra do konca novembra 2015 a od polovice januára do polky marca 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z pražského leteckého prístavu (PRG) dňa 4. novembra s návratom z Brasílie (BSB) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Brasília za 541 EUR (04.11.-18.11.2015)
Praha – Brasília za 546 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Brasília za 14974 CZK (rezervácia v ČJ / na webe dopravcu)
Praha – Brasília za 563 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Brasília za 15173 CZK (rezervácia v ČJ)

Brazília a Brasília

Znamenitá brazílska metropola Brasília má status najväčšieho mesta na svete, ktoré ešte neexistovalo na začiatku 20. storočia. Príťažlivé 2,6-miliónové veľkomesto bolo postavené za necelé štyri roky v období 1956-1960 potom, ako prezident Juscelino Kubitschek rozhodol o presídlení administratívno-politického centra krajiny z Rio de Janeiro do novovytvorenej Brasílie.

Excelentná práca Oscara Niemayera

Architektonickej stránky megaprojektu sa ujal preslávený architekt Oscar Niemeyer, ktorý tu po sebe zanechal niekoľko atraktívnych diel (Catedral de Brasília či prezidentské rezidencie Palácio da Alvorada a Palácio do Planalto). Pôdorys mesta vytvára tvar lietadla, so striktným členením na jednotlivé zóny podľa ich využitia (hotelová štvrť, obchodný sektor, rezidenčná partia a “diplomatická” “sekcia”), dotvorený umelým jazerom Lago do Paranoá s pozoruhodným mostom “Ponte Juscelino Kubitschek”. Skvelý výhľad na mesto s okolím si vychutnáte z televíznej veže “Torre de TV de Brasília”.

Výhodná poloha Brasílie v rámci Brazílie i juhoamerického svetadielu

Z Brasílie vzhľadom na jej polohu na brazílskom stredozápade doputujete za rozumný čas do veľkej časti najrozľahlejšieho juhoamerického štátu. V 1000-kilometrovom okruhu ležia pôvabné veľkomestá Sao Paulo a Rio de Janeiro (smerom na juh), príjemný Salvador da Bahia na atlantickom pobreží (východne od Brasílie) či vstupné brány do famózneho Pantanalu (Cuiabá a Campo Grande východným, resp. juhovýchodným smerom). Presuny Vás najekonomickejšie vyjdú s domácimi (nízkonákladovými) leteckými spoločnosťami GOL Airlines, Azul Brazilian Airlines a Avianca Brazil, alebo prípadne pozemnou dopravou so spoľahlivými autobusovými dopravcami.

0